18. 01. 2021 08:20 , článok bol aktualizovaný 18. 01. 2021 11:41 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Extrémne počasie: Teploty klesli pod -24 stupňov, opäť nás čaká prudké oteplenie

Tento týždeň sa opäť výrazne zmení počasie.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Najsilnejšie mrazy aj najchladnejšia noc tejto zimy. Teploty v noci klesli pod -20 stupňov, na niektorých miestach bolo dokonca ešte mrazivejšie.

V noci sa poriadne ochladilo.
V noci sa poriadne ochladilo. Foto: shmu.sk
 

Extrémne mrazy udreli najmä na Kysuciach a Orave. O polnoci bolo najchladnejšie v Turzovke, kde bolo nameraných -21,1 °C. V Oravskej Lesnej o polnoci klesli teploty na -20,6 °C a v Čadci na -19,9 °C.

Po polnoci klesali teploty na celom území Slovenska ešte nižšie. Dnes ráno SHMÚ zaznamenal najnižšiu teplotu v Skalitom, kde bolo -25 °C. Kompletný zoznam miest a obcí, kde teploty klesli od -20 až po -25 stupňov nájdete TU.

Príde prudká zmena počasia

Aj noc z pondelka na utorok bude ešte chladná. Tento týždeň nás čaká ale ďalšia veľká zmena počasia. Prudko sa oteplí a meteorológovia predpovedajú nadštandardne vysoké teploty.

V polovici budúceho týždňa môže na tých najteplejších miestach pri slnečnom počasí vystúpiť teplota aj na jarných viac ako 10 stupňov.

K zmene príde už v utorok. V stredu teplý front už prinesie do nižších polôh dážď. Už vo štvrtok nás čaká veľmi teplé počasie, pri ktorom budú teploty stúpať na +3 až +8 °C, no na juhu môžu teploty stúpať až k hranici +13 °C.

Zmiernia sa aj teploty v noci. Mrazy sa v noci na štvrtok očakávajú ešte na severe, no cez víkend sa mráz takmer nikde neočakáva, dodáva imeteo.sk.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce