18. 01. 2021 13:23 | BRATISLAVA/mm

Matovič chcel povaliť vládu, ak by sme neschválili jeho nápad z Facebooku, tvrdí koaličný poslanec

Poslanec Peter Cmorej z SaS zároveň skritizoval celý proces prijímania zákonov.

Predseda vlády SR Igor Matovič.
Predseda vlády SR Igor Matovič. Foto: TASR/Jaroslav Novák

Poslanci počas pandémie často schvaľujú na rýchlo zákony, keďže vláda musí na situáciu flexibilne reagovať. Opozícia, a teraz sa začínajú ozývať aj hlasy z koalície, tvrdí, že tento zrýchlený proces sa začína zneužívať.

Najnovšie sa problém objavil pri balíku zákonov, v ktorom zákonodarcovia prijali aj nápad Igora Matoviča ohľadom 10-tisícovej pokuty pre zdravotnícke zariadenia, ktoré pri očkovaní niekoho uprednostnia.

Ak si niekto myslí, že si urobí biznis z protekčného očkovania svojich známych, tak je na veľkom omyle. Požiadal som...

Uverejnil používateľ Igor Matovic Utorok 12. januára 2021

Dokonca to malo zájsť tak ďaleko, že sa premiér mal vyhrážať pádom vlády.

„Kolega Marián Viskupič to už povedal na plné ústa v rozhovore, takže áno, Matovič sa nám vyhrážal pádom vlády, ak nesplníme to, čo napísal na facebooku. Buď bude pokuta pre zdravotnícke zariadenia alebo nebude vláda, mali sme si vybrať," vyhlásil na sociálnej sieti poslanec za SaS Peter Cmorej.

POKUTA 10 000 € SCHVÁLENA Parlament práve schválil zmenu zákona, ktorá zdravotníckemu zariadeniu, ktoré zaočkuje niekoho mimo poradovníka, uloží pokutu 10 tisíc evri. ĎAKUJEM #ZaSpravodlivéOčkovanie

Uverejnil používateľ Igor Matovic Štvrtok 14. januára 2021

Práve tento návrh verejne kritizovali mnohí koaliční poslanci, keďže podľa nich vďaka nemu budeme paradoxne vyhadzovať vakcíny. Zdravotníci sa totiž budú báť zavolať niekoho iného na očkovanie mimo oficiálneho zoznamu.

„Ale nie, premiér to oznámil na facebooku, a tak si to tam minister zdravotníctva odsedel ako kôpka nešťastia. A OĽAŇÁCI pre istou ani neprišli na zdravotnícky výbor, aby im to odtiaľ Janka nemohla vyhodiť ešte na výbore," doplnil Cmorej.

Poslanec zároveň skritizoval celý proces prijímania zákonov, keďže si ich poslanci ani nemajú šancu poriadne naštudovať.

„Takže pred najhlúpejším pádom vlády v dejinách, v núdzovom stave, na vrchole pandémie, sme si vybrali vládu a hlúpy zákon na najabsurdnejšej schôdzi, akú si len dokážete predstaviť. A opozícia bola ticho, lebo sa ani len neunúvala prísť do parlamentu. Keby sa to stalo v opačnom garde, tak tam okupujeme rečnícky stolík minimálne dva dni, že čo si to dovoľujú," uzavrel poslanec.

ZÁKONY MENÍME PODĽA TOHO, ČO SI MATOVIČ VYMYSLÍ NA FACEBOOKU Kolega Marián Viskupič to už povedal na plné ústa v...

Uverejnil používateľ Peter Cmorej Pondelok 18. januára 2021

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce