19. 01. 2021 21:47 , článok bol aktualizovaný 21. 01. 2021 11:21 | BRATISLAVA/rd

Mazurek s Uhríkom končia v predsedníctve Kotlebovej strany. Prekážajú im väčšie právomoci predsedu

Pridal sa k nim aj poslanec a hovorca strany Ondrej Ďurica.

Milan Mazurek.
Milan Mazurek. Foto: TASR

Poslanec Milan Mazurek a europoslanec Milan Uhrík končia v predsedníctve Kotlebovej strany ĽS NS. Mazurek tento krok oznámil v statuse na svojom facebookovom profile.

Ako dôvod uviedol zmenu stanov strán. „Začiatkom tohto mesiaca delegáti snemu strany odhlasovali zmenu stanov, ktorá mení spôsob fungovania predsedníctva, jeho štruktúru a dáva predsedovi strany prakticky všetky kompetencie. Z praktického hľadiska tak predsedníctvo stratilo význam a stalo sa len čisto pro forma orgánom,“ napísal.

Dodal, že o zmenách nevedel rovnako ako viacerí ďalší členovia a dozvedel sa o tom podľa vlastných slov náhodou.

„Nikto so mnou, rovnako ako s ďalšími navrhnuté zmeny neprebral a nemal som tak možnosť sa k nim vôbec vyjadriť a ovplyvniť ich obsah. Nedokážem si nijako vysvetliť, prečo nám to zatajili, prečo nám takto klamali...,“ napísal Mazurek s dôvetkom, že v strane zostáva ako radový člen.

Uhrík, doterajšia dvojka strany, kritizuje pomery v nej. V rámci zmeny stanov podľa neho prišlo k presunu kompetencií z predsedníctva na predsedu. „Predsedníctvo strany prakticky nerozhoduje už o ničom. Čo ma však ťaží na srdci viac je, že o takejto zásadnej zmene stanov som vôbec nevedel. Jednoducho, ako podpredseda strany som bol z tejto zmeny stanov úplne vynechaný. Preto som sa rozhodol, že sa po dlhých rokoch nebudem uchádzať o funkciu podpredsedu strany, keďže táto funkcia teraz nemá praktický význam,” napísal.

Z predsedníctva strany odchádza aj poslanec a hovorca strany Ondrej Ďurica.

Čítajte tiež: Mazurek a spol. sú k strane lojálni. K aktivitám Kotlebu už nie, tvrdí politologička

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce