21. 01. 2021 07:50 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Premiér si servítku pred ústa nedával. Pellegrinimu adresoval štipľavý komentár

Expremiéra skritizoval za to, že porušil zákaz vychádzania.

Predseda vlády SR Igor Matovič.
Predseda vlády SR Igor Matovič. Foto: TASR/Martin Baumann

Premiér Igor Matovič pred niekoľkými hodinami zverejnil na svojom facebookovom profile krátky status, v ktorom tvrdo skritizoval svojho predchodcu, bývalého premiéra a predsedu Hlasu Petra Pellegriniho. Adresoval mu štipľavé poznámky za to, že porušil zákaz vychádzania.

„AROGANTNÝ PAPALÁŠ ... hodinka v zatvorenom obchode s luxusnými oblekmi ... a potom kávička v zatvorenej reštike ... a on o morálke káže," napísal Igor Matovič.

AROGANTNÝ PAPALÁŠ ... hodinka v zatvorenom obchode s luxusnými oblekmi ... a potom kávička v zatvorenej reštike ... a on o morálke káže,)

Uverejnil používateľ Igor Matovic Streda 20. januára 2021

ZDROJ: Facebook/Igor Matovič

Denník Nový čas ešte v pondelok pristihol expredsedu vlády, ako sa vybral na návštevu prevádzky s luxusnými pánskmi oblekmi. Sprevádzali ho ďalší dvaja muži. Peter Pellegrini strávil v obchode asi hodinu, z prevádzky sa všetci presunuli do blízkej reštaurácie, kde počkali na krabice s pizzou a vypili kávu.

Hovorkyňa strany Hlas pre denník uviedla, že Peter Pellegrini bol na pracovnom stretnutí s majiteľom prevádzky. „Vzhľadom na to, že po prekonaní ochorenia COVID-19 výrazne schudol a oblečenie je pre politika pracovným nástrojom, bol sa informovať o možnostiach riešenia situácie. Počas stretnutia dodržiaval všetky hygienické opatrenia," skonštatovala Patrícia Medveď Macíková.

Pellegrini sa len nedávno obul a kritizoval papalášizmus podpredsedu vlády pre legislatívu Štefana Holého (Sme rodina) za výnimku na cestovanie do Veľkej Británie. Nepáčila sa mu ani dovolenka ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) v Dubaji. Mrzí ho, že odcestovali počas decembra do iných krajín. On by podľa vlastných slov také niečo nespravil, ak vie, že doma zavrel päť miliónov ľudí. „Tak arogantne ukazujete, že môžete hocičo," uviedol nedávno Pellegrini.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce