21. 01. 2021 16:34 | BRATISLAVA/TASR, tvnoviny,sk

V prípade sudkyne Kyselovej podal vyšetrovateľ návrh na väzbu

U ďalšej obvinenej sudkyne v rámci akcie Plevel 2 dôvody väzby nevidí.

Šéfka Krajského súdu v Žiline Eva Kyselová po zadržaní.
Šéfka Krajského súdu v Žiline Eva Kyselová po zadržaní. Foto: TV Markíza

V prípade obvinenej sudkyne Krajského súdu v Žiline Evy Kyselovej, zadržanej v rámci akcie Plevel 2, podal vyšetrovateľ podnet na vzatie do väzby. U ďalšej obvinenej sudkyne Márie Urbanovej dôvody väzby nevidí. Informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

„Vyšetrovateľ na obvinenú Evu K. spracoval a podal podnet prokurátorovi na jej vzatie do väzby. V jej prípade vidí kolúzne a preventívne dôvody," priblížil Slivka.

Urbanová má spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní. So súhlasom prokurátora ju vyšetrovateľ po opätovnom vypočutí ako obvinenej prepustil zo zadržania na slobodu. K spáchaniu skutkov sa doznala.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) v stredu (20. 1.) zadržala na pracovisku Krajského súdu (KS) v Žiline sudkyňu Kyselovú a v mieste bydliska emeritnú sudkyňu toho istého súdu Urbanovú.

Ako informovala polícia, obe sú stíhané za zločin prijímania úplatku formou spolupáchateľstva a zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa závažnejším spôsobom konania, a to porušením dôležitej povinnosti vyplývajúcej zo zamestnania, postavenia alebo funkcie, alebo uloženej podľa zákona.

Obvinené mali od februára 2015 do augusta 2019 za peňažné úplatky rozhodovať trestné veci na KS v Žiline v prospech trestne stíhaných osôb.

Čítajte tiež: Ďalšia razia NAKA. V Žiline zadržali dve sudkyne, obvinili ich z korupcie

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce