22. 01. 2021 16:32 | BRATISLAVA/mm

Marian Kotleba sa vyjadril k Mazurekovi a spol.: Kto chce ísť, pokojne môže

Kritikom sa nepáči zmena stanov.

Marian Kotleba a Milan Mazurek
Marian Kotleba a Milan Mazurek Foto: TASR/Jakub Kotian

Tri dni. Toľko trvalo predsedovi ĽSNS Marianovi Kotlebovi, aby sa vyjadril k hlasnej kritike najvýznamnejších tvárí strany, ktorým sa nepáči zmena stanov. Milan Mazurek, Milan Uhrík, Miroslav Suja, ale aj Ondrej Ďurica tvrdia, že predsedníctvo strany už nebude mať žiadnu reálnu právomoc a preto z neho odchádzajú. Viac sme sa tejto téme venovali TU.

„Nikdy sme si neposielali odkazy cez médiá alebo sociálne siete. Preto v tejto chvíli môžem povedať iba jedno. Rozhodnutie našich straníckych kolegov nekandidovať do straníckych funkcií jednoducho beriem na vedomie," uviedol Marian Kotleba vo videu, ktoré zverejnil na sociálnej sieti.

TIP: Mazurek a spol. sú k strane lojálni. K aktivitám Kotlebu už nie, tvrdí politologička

Vedľa neho sedeli jeho najbližší spolustraníci Martin Beluský a Rastislav Schlosár. Práve druhý menovaný sa snažil vysvetliť, že zmena stanov je úplne v poriadku.

„To, že celý proces zmeny stanov ako aj samotný obsah tejto zmeny je plne v súlade so zákonom a že nezavádza do Ľudovej strany Naše Slovensko nič nedemokratické alebo totalitné, potvrdilo aj samotné ministerstvo vnútra, ktoré túto zmenu stavu oficiálne zaregistrovalo," ozrejmil Schlosár.

Marian Kotleba ešte zdôraznil, že Slovensko má oveľa väčšie problémy, či niekto bude alebo nebude kandidovať do straníckych štruktúr. Preto chce svoju energiu skôr venovať politickému boju proti súčasnej vláde ako nejakým „žabomyším" vojnám v rámci strany.

„Kto chce ísť svojou vlastnou cestou, pokojne môže ísť. My nebude nikoho pri sebe držať na silu," uzavrel Kotleba.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce