24. 01. 2021 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Radikálne sprísnenie interrupcií opäť v parlamente. Martin Čepček tým prekvapil aj svojich kolegov

Rozsiahle vyjadrenie poslal e-mailom.

Poslanec NR SR Martin Čepček (OĽANO)
Poslanec NR SR Martin Čepček (OĽANO) Foto: TV Markíza

Urobil to opäť! Poslanec OĽaNO Martin Čepček predložil do parlamentu návrh na radikálne sprísnenie interrupcií. Opäť bude svoju sólo aktivitu vysvetľovať na poslaneckom klube. Návrh predložil v prvý možný deň po polročnej stopke, rokovať sa o ňom bude ale najskôr v marci.

Žiadna možnosť interrupcie na žiadosť ženy. Martin Čepček mal zrejme pripomienku v kalendári. Opäť tým prekvapil aj kolegov vo vlastnom poslaneckom klube.

Poslanca Čepčeka sme oslovili. Rozhovor osobne odmietol pre chorobu, necítil sa ani na telefonát. Rozsiahle vyjadrenie poslal e-mailom aj spolu so svojou fotografiou. Tvrdí, že mailom informoval aj koaličnú radu a neporušil žiadne dohody vnútri klubu ani smerom ku koalícii.

Nikto z členov koaličnej rady nijako nezareagoval, čím zrejme signalizujú: Kto mlčí, ten svedčí.

Čepčekovi prvý aj druhýkrát vyčítali a vyčítajú spôsob predkladania návrhu, aj jeho radikálny obsah.

Na otázku, ako jeho návrh pomôže ženám v kritickej situácii, odpovedal nasledovné: „Vystresovaná tehotná žena je uchránená od každého nátlaku ísť potratiť svoje zdravé dieťa."

Uzávierka zákonov na najbližšiu schôdzu bola 8. januára, ale v tom čase ešte neuplynula polročná stopka na predkladanie interrupčnej novely. Preto to poslanec podal až tento týždeň. Na program sa tak dostane jeho návrh zrejme na marcovej schôdzi.

 


VIAC Z Domáce