26. 01. 2021 10:20 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Raši zažaluje ministra obrany aj premiéra

Podľa neho klamali, keď tvrdili, že vlastní vilu v Chorvátsku.

Richard Raši.
Richard Raši. Foto: TASR - Martin Baumann

Podpredseda strany Hlas Richard Raši sa chystá zažalovať ministra obrany Jaroslava Naďa a premiéra Igora Matoviča.

„Ostro sa ohradzujem voči klamstvám ministra obrany Jaroslava Naďa a premiéra Igora Matoviča, ktoré odzneli v nedeľnej relácií TV Markíza NA TELO a na sociálnych sieťach, že vlastním nehnuteľnosť v Chorvátsku. Nikdy som v tejto krajine žiadnu nehnuteľnosť nevlastnil, nevlastním a ani nad tým neuvažujem," uvádza Raši v stanovisku.

Ďalej tvrdí, že v nehnuteľnosti, ktorej fotografia bola zverejnená na sociálnych sieťach Igora Matoviča a Jaroslava Naďa, nikdy ubytovaný nebol.

„Keď som v minulosti v Chorvátsku dovolenkoval, vždy som bol ubytovaný v hoteloch, alebo v oficiálnych apartmánových domoch určených na prenájom, za ktoré som tak, ako každý turista, musel riadne zaplatiť cenu obvyklú v danom mieste a v danom čase," uvádza podpredsa strany Hlas.

„Keďže pán minister obrany a premiér klamali v priamom prenose s jediným cieľom, poškodiť v očiach verejnosti mne osobne a strane Hlas - sociálna demokracia, ktorej som podpredsedom, tieto klamstvá bude riešiť v trestnoprávnom a aj v občianskoprávnom konaní," dodáva Richard Raši.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce