27. 01. 2021 08:52 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Aj tento muž, bývalý policajt NAKA, sledoval Matoviča a Lipšica

Dnes prišiel vypovedať ku kauze Očistec.

Milan Žáčik vypovedá na NAKA.
Milan Žáčik vypovedá na NAKA. Foto: TV Markíza

Bol dvojičkou v sledovacom komande, ktoré malo na muške Igora Matoviča a Daniela Lipšica. Bývalý policajt Milan Žáčik, ktorý sa dostal na slobodu, vraj spolu s ďalším expolicajtom Ivanom Bobockým pracovali pre gang Norberta Bödöra.

Dnes sa aj on postavil pred vyšetrovateľa NAKA. Krátko pred 9.00 h prišiel do budovy Prezídia Policajného zboru na Račianskej ulici, vypovedá ku kauze Očistec. Čelí obvineniu z členstva v zločineckej skupine a z prijímania úplatku.

Expolicajt NAKA mal sledovať Lipšica a Matoviča. Na príkaz Norberta Bödöra

Z uznesenia o obvinení vyplýva, že mal spolu s ďalším bývalým kolegom z NAKA Ivanom Bobockým sledovať Daniela Lipšica a Igora Matoviča. Diať sa tak malo približne dva mesiace ešte v roku 2015. Požiadavku zadal podľa vyšetrovateľa Norbert Bödör, ktorý mal byť na čele hierarchie zločineckej skupiny, cez Tibora Gašpara a vtedajších šéfov na NAKA.

Ďalšou dvojicou sledovacieho komanda boli podľa vyšetrovateľa tiež bývalí policajti Milan Mihálik a Pavol Vorobjov. Za túto činnosť mali byť všetci štyria finančne odmeňovaní. Podrobnosti sa v uznesení nepíšu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce