28. 01. 2021 08:40 , článok bol aktualizovaný 28. 01. 2021 17:15 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Premiér Matovič vypovedal na NAKA, s médiami po výsluchu nekomunikoval

Ešte v roku 2015 ho spolu s Danielom Lipšicom mali nelegálne sledovať štyria príslušníci NAKA.

Premiér Igor Matovič.
Premiér Igor Matovič. Foto: TASR

Premiér Igor Matovič vypovedal na Národnej kriminálnej agentúre. Dôvodom výsluchu bolo jeho sledovanie. V pätách mal mať vtedajších policajtov z elitného útvaru. No a tí ho údajne sledovali pre zločineckú skupinu - na pokyn Norberta Bödöra.

Vypočúvanie predsedu vlády Igora Matoviča naplánoval vyšetrovateľ na pol deviatu ráno. Hoci ho väčšina médií čakala pred hlavným vchodom, na NAKA vošiel inak. Premiéra priviezli ochrankári bočným vchodom priamo na parkovisko policajného prezídia. Na výsluchu sa zdržal vyše dve hodiny.

Na rozhovor sme čakali márne. Z auta pri odchode nevystúpil. K sledovaniu sa však vyjadril ešte vlani v novembri. „Nie je to nič, čomu by som sa čudoval. My sme veľakrát mali s mojou manželkou takú skúsenosť, že keď sme práve v tom roku pred voľbami 2016 išli na východ k rodičom, prišli sme domov a zrazu veci boli uložené inak, ako keď sme odchádzali,“ povedal vtedy.

Igora Matoviča a Daniela Lipšica sledovali podľa uznesenia štyria príslušníci NAKA približne dva mesiace ešte v roku 2015. Malo sa tak diať na pokyn Norberta Bödora, ktorý im ho dal cez Tibora Gašpara a vtedajších šéfov na NAKA.

Kto zaistil autá na špehovanie a aký to malo priebeh, sa dozviete z reportáže Zuzany Ferenčákovej.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce