28. 01. 2021 10:04 , článok bol aktualizovaný 28. 01. 2021 13:02 | BRATISLAVA/rd

Pellegrini narýchlo letel za štátne peniaze do Nemecka na operetu

Pellegrini dal ešte v to ráno na svoj Facebook fotografiu, na ktorej sa štylizuje ako James Bond.

Peter Pellegrini
Peter Pellegrini Foto: TASR

Silvestrovský program za štátne peniaze. Líder novozaloženej strany Hlas Peter Pellegrini mal v čase, keď bol premiérom za Smer, využiť vládny špeciál na kultúrne predstavenie, pričom podľa rezortu vnútra za náklady nezaplatil.

 

Informáciu priniesol Denník N. Podľa neho si Pellegrini 31. decembra 2019 narýchlo objednal let do nemeckých Drážďan.

Ešte v to ráno na svojom profile na Facebooku uverejnil fotografiu, na ktorej sa štylizuje ako James Bond, následne večer z neznámeho miesta a so šampanským v ruke prial sledovateľom šťastný Nový rok.

TIP: Pellegrini výrazne naberá na sile: Túto koaličnú stranu môže vytlačiť z parlamentu

Strana Hlas na margo tohto narýchlo zorganizovaného letu vládnym strojom uviedla, že Pellegrini sa zúčastnil v Drážďanoch na koncerte tamojšej opery Semperoper Dresden.

„Bol pozvaný od slovenského svetového tenoristu Pavla Bršlíka, ktorý na koncerte účinkoval. Svoju cestu a účasť na koncerte vnímal ako podporu prezentácie špičkovej slovenskej kultúry v zahraničí,“ píše sa v stanovisku strany.

Pellegrini náklady zaplatí

Peter Pellegrini je pripravený zaplatiť náklady za silvestrovskú cestu do Drážďan, kde podľa vlastných slov išiel podporiť slovenského tenoristu a reprezentovať Slovensko.

„Išiel som reprezentovať krajinu, išiel som tam v dobrom úmysle podporiť nášho umelca. Ak som tým niekomu ublížil, urazil, následky ponesiem, náklady som pripravený uhradiť,“ uviedol.

Poukázal, že politici bežne chodia do zahraničia podporiť slovenských športovcov napríklad na hokejové či futbalové zápasy. „Nielen športovci, ale aj umelci si zaslúžia našu podporu,“ podotkol s tým, že na takúto cestu nie je nutné uznesenie vlády.


VIAC Z Domáce