31. 01. 2021 19:37 , článok bol aktualizovaný 31. 01. 2021 22:57 | BANSKÁ BYSTRICA/tvnoviny.sk, ml

Moniku Jankovskú museli z väznice previezť do nemocnice

Prevoz mal nariadiť lekár vo väznici.

Monika Jankovská v rukách príslušníkov ZVJS. (archívne foto)
Monika Jankovská v rukách príslušníkov ZVJS. (archívne foto) Foto: TASR - Ján Krošlák

Moniku Jankovskú eskortovali z väznice v Banskej Bystrici do tamojšej nemocnice. Podľa našich informácií malo byť dôvodom užitie liekov, zrejme antidepresív.

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti je v poriadku, mimo ohrozenia života, pri vedomí a komunikuje, no v nemocnici si ju nechali na pozorovanie a dali jej infúzie. Ako prvý ju, podľa informácií TV Markíza, vyšetroval lekár vo väznici, no ten nariadil prevoz.

 

Informáciu potvrdil aj hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla. „Pri bežnej kontrole krátko predpoludním príslušníci z Ústavu Banská Bystrica pri komunikácii s obvinenou spozorovali, že táto nereaguje obvyklým spôsobom. Nesťažovala sa síce na žiadne zdravotné komplikácie, uviedla však väčšie požitie predpísaných liekov," povedal Bubla s tým, že obvinená po celý čas komunikovala s personálom. Požitie liekov bolo podľa neho bez účinku, ktorý by ohrozoval jej život.

„Vzhľadom na charakter udalosti bude neskôr prevezená na ďalšie pozorovanie do Nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne," dodal Bubla.

„Doteraz som nebol vyrozumený Ústavom na výkon väzby v Banskej Bystrici o tom, že moja klientka mala byť prevezená na lekárske ošetrenie, prípadne, či sa moja klientka nachádza v inom ústave na výkon väzby," povedal pre TASR obhajca obvinenej Peter Erdös.

Jankovská je vo väzbe už 10 mesiacov a len nedávno žiadala o prepustenie, ktoré súd zamietol. Zadržaná bola počas policajnej akcie Búrka.


VIAC Z Domáce