13. 02. 2021 11:51 , článok bol aktualizovaný 13. 02. 2021 12:19 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, ml

Z väzby prepustili ďalšieho kajúcnika. Fleischer svedčil proti Brhelovi

Kontroverzného podnikateľa zadržali v rámci akcie Mýtnik.

Martin Fleischer odchádza po výsluchu v sprievode polície zo ŠTS.
Martin Fleischer odchádza po výsluchu v sprievode polície zo ŠTS. Foto: TASR

Z väzby prepustili ďalšieho kajúcnika. Martin Fleischer bol zadržaný počas akcie Očistec a obvinený z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku. Exriaditeľ ekonomickej sekcie ministerstva vnútra začal vo väzbe spolupracovať a svedčiť proti podnikateľovi Jozefovi Brhelovi. Informáciu o tom, že Fleischer je na slobode, priniesol portál topky.sk

Aj Fleischerovo svedectvo prispelo k akcii Mýtnik, počas ktorej zadržali okrem kontroverzného podnikateľa Jozefa Brhela napríklad aj bývalého riaditeľa Finančnej správy Františka Imreczeho či bývalého šéfa IT sekcie Finančnej správy Milana Gregu. Vrámci akcie Mýtnik stíhajú aj ďalšieho kontroverzného podnikateľa Michala Suchobu, ktorý je v zahraničí a pátra po ňom už aj Interpol.

Podľa uznesenia o vznesení obvinenia Fleischer tvrdí, že Jozefovi Brhelovi nosil desťaťisíce eur z nelegálnej trestnej činnosti do jeho firmy, ktorá sídli v hoteli DoubleTree by Hilton v Bratislave. Aj tam prebiehala policajná akcia Mýtnik.

Okrem Fleischera s políciou spolupracje aj bývalý riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovít Makó, bývalý príslušník NAKA Martin Žáčik a kľúčovým svedkom mal byť aj exsiskár František Böhm. Ten sa však v piatok noci zastrelil vo svojom dome na Záhorí.


VIAC Z Domáce