14. 02. 2021 12:03 | BRATISLAVA/TASR

Kollár o Lipšicovi: Jeho politická minulosť ma nevyrušuje

Priznal, že si tykajú, ale nie sú priatelia.

Na snímke predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina)
Na snímke predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) Foto: TASR/Jakub Kotian

Predseda parlamentu Boris Kollár je so zvolením advokáta Daniela Lipšica za špeciálneho prokurátora spokojný. Jeho politická minulosť ho nevyrušuje. Kollár to uviedol v diskusnej relácii TA3 V politike.

Hnutie podľa neho svojho kandidáta na špeciálneho prokurátora nemalo. Všetkých štyroch kandidátov navrhnutých však považovalo za kvalitných. „Zo všetkých kandidátov na špeciálneho prokurátora by mi bolo jedno, kto by sa ním stal, všetci boli kvalitní," uviedol Kollár.

Politická minulosť Lipšica mu neprekáža. „Tykáme si, lebo sme boli kolegovia v parlamente, ale nie sme priatelia. Nie je to človek, ktorému by som volal, keby som chcel nejakú nadštandardnú službu, v  tomto je veľmi striktný," zdôraznil Kollár.

Pád preferencií hnutia

Pád preferencií hnutia Sme rodina v posledných prieskumoch vysvetľuje Kollár najmä pandémiou a jeho zdravotným stavom, keď sa dlhšie neukazoval na verejnosti. „Nešiel som však do parlamentu, aby som držal stabilne percentá. Dal som voličom sľuby, ktoré postupne plníme, ako je zrušenie doplatkov za lieky. Už teraz pracujeme na exekučnej amnestii," uviedol .

Kollár dodal, že rovnako v posledných desiatich mesiacoch pripravujú výstavbu nájomných bytov, ktorú by chcel spustiť od leta. „Štát nebude byty stavať, on to bude dohliadať," dodal.


VIAC Z Domáce