15. 02. 2021 19:11 , článok bol aktualizovaný 15. 02. 2021 19:49 | BRATISLAVA/TV Markíza

Osudné sekundy pred samovraždou Františka Böhma. Manželka nakrútila, ako opitý šermoval so zbraňou

Vyhrážky údajne smerujú aj k manželke a striedavo má mieriť zbraňou na ňu a vlastnú hlavu.

Dom, v ktorom došlo k tragédii.
Dom, v ktorom došlo k tragédii. Foto: TV Markíza

Osudné sekundy pred samovraždou kľúčového svedka policajnej korupcie Františka Böhma zachytila jeho manželka na mobil. Videozáznam má údajne desať minút. Mal byť opitý a oháňať sa legálne držanou zbraňou. Krajská kriminálka vyšetruje streľbu ako pokus o vraždu a zabitie.

No samostatné vyšetrovanie vedie aj inšpekcia. Tá preveruje, či vyšetrovateľ nezneužil právomoc tým, že Böhmovi nezhabal zbrane. Samovražde Františka Böhma mali predchádzať vyhrážky smrťou.

Podľa zistení Plus sedem dní si počas posledného mesiaca údajne prikladal pištol k hlave viackrát a hovoril, že sa zabije. Jeho syn údajne vypovedal, že trpel výčitkami svedomia po tom, čo zomrel Milan Lučanský. Aj jeho totiž Böhm usvedčoval.

V piatok večer mal prísť do domu v Plaveckom Štvrtku už podgurážený, vypiť viac ako fľašu slivovice a držať revolver. Jeho manželka ho podľa týždenníka začala nakrúcať. Na videu má byť vidieť, ako jej aj ich synovi Böhm vulgárne nadáva a vyhráža sa vlastnou smrťou.

Vyhrážky údajne smerujú aj k manželke a striedavo má mieriť zbraňou na ňu a vlastnú hlavu, pričom sa pýta, či to má naozaj urobiť. Nakoniec vystrelí po manželke a potom otočí zbraň proti sebe. Generálny prokurátor nechcel prezradiť, či skutočne takéto video majú.

Streľbu rieši krajská kriminálka, ďalšie vyšetrovanie robia na inšpekcii. František Böhm sa totiž zabil legálne držanou zbraňou. No a práve tam majú zistiť, ako je možné, že muž obvinený z členstva v zločineckej skupine takáčovcov, mal doma arzenál zbraní a nikto mu ich nezhabal. Podľa našich informácií preverujú, či vyšetrovateľ NAKA nezneužil svoju právomoc. Krajská prokuratúra Bratislava z dôvodu možného marenia vyšetrovania bližšie informácie neposkytla.

Vyšetrovateľ NAKA, ktorý stíhal Františka Böhma v rámci akcie Božie Mlyny, je pritom dlhoročný skúsený policajt. Roky rozkrýva organizované skupiny. Vie, ako sa postupuje pri takýchto závažných kauzách. Pri odhaľovaní zločinov však nie je sám. Má operatívcov a na všetko dohliada prokurátor. No a práve postup dozorujúceho prokurátora v tomto prípade má preskúmať novozvolený šéf Úradu špeciálnej prokuratúry.

Ministerka spravodlivosti hovorí, že táto tragédia ukazuje aj na ďalšiu vážnu otázku - či máme dobre nastavenú právnu úpravu o držaní zbraní. „Myslím si, že by sme mali uvažovať nad tým, že ak dôjde k takýmto obvineniam z takýchto trestných činov, tak by to mal byť aj dôvod na to, aby takéto zbrane nemohli by byť ďalej v legálnej držbe,“ uviedla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

 

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.


VIAC Z Domáce