21. 02. 2021 19:20 | MARTIN/TASR

Otec mladíka obvineného z beštiálnej vraždy v martinských katakombách otvorene o synovi

„Bol som pri výsluchu a počul všetky detaily. Nezvládol som to, po pár minútach som musel odísť," hovorí.

Otec jedného z obvinených mladíkov
Otec jedného z obvinených mladíkov Foto: TV Markíza

Adoptoval si ho keď mal dva roky. Prehovoril otčim mladíka, ktorý je obvinený z úkladnej vraždy v martinských katakombách. Utrápení sú aj rodičia obete a hnev a smútok sa v oboch rodinách kombinuje s otázkou, ako sa niečo také mohlo stať.

Začiatkom februára našli v Martinským katakombách zohavené telo 47-ročného Jozefa. Vlákala ho tam trojica mladíkov, s ktorými najskôr popíjal na pumpe. Dvaja ho mali kopať, tĺcť hranolom a dorezať črepom.

Otčim 21-ročného mladíka sa dozvedel o vražde až 6. februára, keď u nich zaklopala polícia. Že ľudia zanevreli na jeho syna, úplne chápe.

„A majú na to plné právo. Lebo to je ľudský život, to nie je rozbité auto, okno. Ľudia čo ma majú radi mi povedali, že celú noc nespali, keď sa to dozvedeli, lebo tých chlapcov mali radi," hovorí otčim.

On teraz bude musieť žiť už navždy s vedomím že jeho adoptívny syn vraždil.

„Bol som pri výsluchu a počul všetky detaily. Nezvládol som to, po pár minútach som musel odísť. Neprajem to nikomu. A jednoznačne nie som zástanca trestu smrti, nie som zástanca doživotia, ale jednoznačne trvám na tom, aby dostali adekvátne tresty voči tým činom, ktoré spáchali," dodáva.

Otčim tvrdí, že robil čo bolo v jeho silách a syna po problémoch vzal aj späť a chcel mu dať šancu. Neustriehol však partiu, v ktorej sa syn pohyboval, keď išiel von.

„Mladý si držia svoj svet. Nás starších medzi ten svet nepustia aj keď ich beriete a bavíte sa s nimi ako s kamarátmi. Musíte ich buď sledovať, alebo kontrolovať im vrecká. Ja som to podcenil," pokračuje.

Viac v reportáži

 

Celé dnešné Televízne noviny si pozrite na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce