22. 02. 2021 10:49 , článok bol aktualizovaný 22. 02. 2021 15:51 | BRATISLAVA/TASR

Lehel Horváth, označovaný za hrobára dunajskostredského gangu sátorovcov, zostáva vo väzbe

Do väzby ho poslal v apríli 2020 Najvyšší súd SR.

Lehel Horváth je označovaný za hrobára zločineckej skupiny dunajskostredského gangu sátorovcov.
Lehel Horváth je označovaný za hrobára zločineckej skupiny dunajskostredského gangu sátorovcov. Foto: TASR/Martin Baumann

Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku neprepustil Lehela Horvátha, obžalovaného z piatich vrážd, z väzby na slobodu.

Súd zamietol jeho žiadosť, ktorú podal v pondelok. Rozhodnutie nie je právoplatné, obžalovaný podal voči nemu sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

Obžalovaný je zo skutkov podporovania a zosnovania zločineckej skupiny, krádeže 45,5 milióna slovenských korún z bezpečnostnej schránky v Dunajskej Strede, jednej vraždy a štyroch úkladných vrážd. Medzi zavraždenými je aj bos skupiny sátorovcov Ľudovít Sátor, ku ktorej sa Lehel Horváth v roku 2010 priznal. Sátorovo telo sa doteraz nenašlo, páchatelia mŕtvolu údajne viac ráz vykopali a ostatky premiestňovali.

Medzi ostatnými obeťami sú biele kone, ale aj jeden z ďalších bosov gangu Andrej Reisz. Ten bol označovaný za účtovníka skupiny. "Hrobár" ho mal zavraždiť už v roku 2006 po dohode s ďalšími členmi skupiny sátorovcov. Prvej vraždy Čabu Kariku sa podľa obžaloby mal dopustiť už v roku 2003. Svoje obete obžalovaný zastrelil, pomlel v mlynčeku na mäso. Zakopával ich v areáli bývalého družstva v Čótfe pri Dunajskej Strede.

Do väzby Lehela Horvátha poslal v apríli 2020 Najvyšší súd SR. Minulý rok ho Okresný súd v Trnave zbavil obžaloby, podľa ktorej mal spolu so synom napadnúť svoju manželku a hodiť ju do klietky k levici.

 


VIAC Z Domáce