23. 02. 2021 17:22 , článok bol aktualizovaný 23. 02. 2021 19:04 | PEZINOK/tvnoviny.sk, TASR

Bývalý generálny prokurátor Jaromír Čižnár mal dopravnú nehodu

Auto bývalého prokurátora údajne skončilo mimo cesty.

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár.
Generálny prokurátor Jaromír Čižnár. Foto: TASR

Bývalý generálny prokurátor Jaromír Čižnár mal údajne dopravnú nehodu, informoval o tom portál pluska.sk. Podľa zverejnených informácií utrpeľ ľahké zranenia v oblasti tváre a odmietol zdravotnú starostlivosť.

Polícia totožnosť účastníkov udalosti nepotvrdila. „Popoludní malo prísť pri Pezinku k udalosti v cestnej premávke. Vozidlo skončilo mimo vozovky," spresnil hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave Michal Szeiff.

„Vo vozidle sa nachádzal vodič, ktorý bol prevezený na ošetrenie privolanou záchrannou službou do jednej z bratislavských nemocníc," dodali policajti na sociálnej sieti.

Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová potvrdila zásah záchranárov, ktorí pomáhali zranenému mužovi. „Mal tržnú ranu na hlave," uviedla.

Čižnár sa vzdal funkcie generálneho prokurátora k 28. októbru 2020. Sedemročné funkčné obdobie mu síce skončilo 17. júla 2020, ale podľa zákona mohol stáť na čele generálnej prokuratúry, kým nepríde nový šéf prokurátorov. Čižnár pár dní po uplynutí funkčného obdobia požiadal prezidentku SR Zuzanu Čaputovú o uvoľnenie z funkcie. Tá ju koncom júla 2020 akceptovala.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce