23. 02. 2021 19:44 | RUDNÍK/TV Markíza

Kontroverzné zastupiteľstvo v Rudníku: Starostka si neželala, aby poslanec nakrúcal rokovanie

Padli aj nadávky.

Zo zastupiteľstva v Rudníku.
Zo zastupiteľstva v Rudníku. Foto: Michal Hegeduš

Vyhrážky a nadávky. Takto sa začínalo obecné zastupiteľstvo v jednej z obcí na východe Slovenska. Nakoniec sa však neuskutočnilo. Dôvodom bola hádka medzi poslancami a starostkou Oľgou Kormošovou.

Dôvodom sporu bolo nahrávanie. Poslanec Michal Hegeduš sa jej dokonca vyhrážal, ona chcela volať políciu.

Obecné zastupiteľstvo v Rudníku, okres Košice - okolie, sa skončilo sa skôr, ako sa začalo. Jeden z poslancov sa rozhodol, že si zo zasadnutia urobí livestream na sociálnej sieti. Tvrdil, že ho o to požiadali občania.

Zastupiteľstvo však neotvorili, keďže poslanci a ani starostka nechceli, aby ich niekto nahrával. Kormošová tvrdí, že ak by ich poslanec vopred informoval o nahrávke, nebol by žiadny problém. Poslanec jej oponuje, že to všetkým oznámil e-mailom. „Nebolo nám to oznámené. Osobne to považujem za provokáciu mojej osoby,“ vyhlásila starostka.

Zo zastupiteľstva v Rudníku.
Zo zastupiteľstva v Rudníku. Foto: Michal Hegeduš
 

Hovorca ZMOSu Michal Kaliňák upozorňuje, že nakrúcanie zastupiteľstiev nie je tajné a ani nie je zakázané. Je presvedčený, že pravidlá by si malo zastupiteľstvo vopred určiť v rokovacom poriadku.

Kormošová nám potvrdila, že v rokovacom poriadku nemajú ustanovenie o zhotovovaní videonahrávok.

Keďže je na Slovensku pandémia a zákaz vychádzania, oslovili sme ministerstvo vnútra, či môžu ľudia chodiť na zasadnutia. „Rokovania obecného zastupiteľstva sú zásadne verejné. Verejnosť rokovania obecného zastupiteľstva znamená, že sa na ňom môže zúčastniť každý. Avšak musia byť zabezpečené protipandemické opatrenia,“ potvrdil nám hovorca rezortu vnútra Petar Lazarov.

V Rudníku nakrúcala reportérka Patrícia Morťaniková.

 

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce