24. 02. 2021 12:47 , článok bol aktualizovaný 24. 02. 2021 18:59 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Nechať Sulíka viesť rezort zdravotníctva je ako spraviť z capa záhradníka, povedal Matovič

Premiér reagoval na ponuku lídra SaS, ktorý si myslí, že by zvládol byť šéfom ďalšieho ministerstva.

Richard Sulík.
Richard Sulík. Foto: TASR

Minister hospodárstva a predseda strany SaS Richard Sulík navrhol premiérovi Igorovi Matovičovi náhradu za ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. Riadenie tohto rezortu by si zobral do svojich rúk, uviedol Sulík. Predseda vlády to však odmietol.

Igor Matovič na tento návrh reagoval večer na tlačovom brífingu. Uviediol, že neuvažuje o výmene ministra zdravotníctva. Návrh Sulíka považuje za absurdný a zlý vtip. Naďalej ho viní za zlú epidemiologickú situáciu a tvrdí, že spraviť ho šéfom rezortu zdravotníctva by bolo ako „spraviť z capa záhradníka".

V stredu (24.12.) pokračovalo stretnutie odborníkov s premiérom za okrúhlym stolom. Matovič novinárom povedal, že sa dohodli na desiatkach opatrení, pokračovať v debatách budú aj zajtra a verejnosti ich predstavia, až keď ich budú vidieť aj koaliční partneri. Predpokladá, že s atak stane v piatok (26.12.).

 

Sulík: Potrebný je manažér, nie zdravotník

Čo sa týka Sulíkovej ponuky, ten ešte v stredu cez deň povedal, že je ochotný prevziať na seba zodpovednosť za ministerstvo zdravotníctva. Nemyslí si, že rezort musí viesť zdravotník, na tento post treba podľa neho manažéra.

„Ponúkol som sa, som pripravený sa obetovať," povedal Sulík. „Odmietli to, do ničoho sa hrabať nebudem," dodal.

Ministerstvo hospodárstva by podľa neho mohol viesť štátny tajomník Ján Oravec. On by rezort zdravotníctva mohol viesť so sedem alebo osemčlenným tímom.

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová pred novinármi reagovala tým, že Sulík je skúsený manažér. „Určite by veľmi dobre riadil ministerstvo zdravotníctva. Jeho rozvaha, ale aj profesionálne zohratý tím by bol dobrým prínosom pre občanov SR," myslí si. Na otázku, či je to témou koaličných rozhovorov, odpovedala, že ak návrh Sulík predložil, tak o tom zrejme bola debata.

Strana Za ľudí ponúkla premiérovi prebratie zodpovednosti za rezort zdravotníctva už na jeseň. Vo svojom vyhlásení to konštatuje líderka strany Veronika Remišová.

„Strana Za ľudí ponúkla premiérovi prebratie zodpovednosti za rezort zdravotníctva nie politickým nominantom, ale odborníkom už na jeseň, keď sa situácia zhoršovala. Náš návrh odmietol," poznamenala Remišová. Diskusia o personálnych zmenách medzi lídrami koalície by sa mala podľa nej konať za zatvorenými dverami a nie cez médiá.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce