25. 02. 2021 14:20 | BRATISLAVA/TASR

Exsudca David Lindtner, obvinený v kauze Víchrica, zostáva vo väzbe

Spolu s ním NAKA 28. októbra zadržala aj podnikateľa Zoroslava Kollára a bývalú podpredsedníčku najvyššieho súdu Jarmilu Urbancovú.

David Lindtner
David Lindtner Foto: TASR

Bývalý predseda Okresného súdu (OS) Bratislava III David Lindtner bude naďalej väzobne stíhaný.

Rozhodol o tom vo štvrtok na svojom neverejnom zasadnutí Najvyšší súd (NS) SR. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Senát 4T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí zamietol sťažnosť obvineného Davida Lindtnera, podanú proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) zo 4. februára, ktorým bola žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu zamietnutá. Senát NS SR dospel k záveru, že dôvody väzby, tak ako boli konštatované v ostatnom uznesení Najvyššieho súdu z 12. novembra, zostávajú nezmenené," objasnila hovorkyňa.

Davida Lindtnera, podnikateľa Zoroslava Kollára a bývalú podpredsedníčku NS SR Jarmilu Urbancovú zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) minulý rok 28. októbra v rámci akcie Víchrica.

Následne Ústavný súd SR 29. októbra 2020 dal súhlas na vzatie do väzby pre Jarmilu Urbancovú a Davida Lindtnera.

Všetci traja sú obvinení zo zločinu prijímania úplatku, prípadne zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu. O ich väzbe postupne rozhodoval ŠTS a NS SR.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce