26. 02. 2021 17:00 | NEMŠOVÁ/TV Markíza

Ministerskí úradníci mali poradu v kaštieli. Hygienici tvrdia, že je to v poriadku

Stalo sa to napriek tomu, že vláda vyzýva ľudí, aby sa nestretávali a pracovali z domu.

Poľovnícky kaštieľ Antonstál v Nemšovej.
Poľovnícky kaštieľ Antonstál v Nemšovej. Foto: TV Markíza

Hromadné pracovné stretnutie ďaleko od civilizácie. Zamestnanci ministerstva pôdohospodárstva sa stretli v čase, keď štát v ťažkých časoch vyzýva ľudí, aby sa nestretávali a pracovali z domu.

Poľovnícky kaštieľ Antonstál v Bielych Karpatoch v Nemšovej, okres Trenčín, spravujú Štátne lesy. Rezort pôdohospodárstva tam v piatok (26. 2.) zorganizoval jednorazové interné pracovné stretnutie.

Ako nám povedali na miestem bola to prvá akcia v priebehu ôsmich mesiacov. Inak je kaštieľ dlhodobo zavretý. „Počet účastníkov hromadného podujatia bol ohlásený na približne 13 hostí, plus tri osoby personál,“ napísal nám v reakcii rezort.

Podľa regionálneho úradu mali v zozname nahlásených spolu 24 ľudí, vrátane personálu. Takéto podujatie aktuálna vyhláška povoľuje. Pokiaľ účastníci majú negatívny antigénový alebo PCR test a udalosť oznámia regionálnemu úradu.

Testovanie zamestnancov ministerstva pôdohospodárstva v kaštieli v Nemšovej.
Testovanie zamestnancov ministerstva pôdohospodárstva v kaštieli v Nemšovej. Foto: TV Markíza
 

V kaštieli zriadili pre túto príležitosť aj vlastné mobilné odberné miesto, kde mali všetkých účastníkov na začiatku otestovať. „Zákaz usporadúvať takéto akcie, aj teda zábavné, či inej povahy, sa nevzťahuje v rámci hromadného podujatia. Ak títo účastníci disponujú negatívnym výsledkom testu, ktorý nie je starší ako 12 hodín,“ vysvetlila riaditeľka trenčianskeho regionálneho ÚVZ Ľudmila Bučková.

Účastníci porady mali suché obedové balíčky, ktoré podávali v exteriéri. Hoci takéto pracovné stretnutie je oficiálne v poriadku, ministerstva sme sa predsa len pýtali, či to bolo práve v tomto období, keď sa pandemická situácia nezlepšuje a ľudia majú pracovať z domu, skutočne nevyhnutné. Odpoveď sme nedostali.

Reportáž spracovala Zuzana Holienčíková.

 

Celé Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce