01. 03. 2021 15:57 | MOSKVA, BRATISLAVA/kc

VIDEO: Vojenský špeciál priviezol na Slovensko prvých 200-tisíc dávok vakcíny Sputnik V

Celkovo sú objednané 2 milióny dávok ruskej vakcíny.

Na letisku v Košiciach pristál vojenský špeciál.
Na letisku v Košiciach pristál vojenský špeciál. Foto: TV Markíza
Slovensko sa už nebude spoliehať iba na vakcíny proti koronavírusu od západných firiem. Už čoskoro budeme mať k dispozícii aj ruský produkt Sputnik V. Po návrate z Moskvy to potvrdil premiér Igor Matovič, podľa ktorého dodávky ruskej vakcíny zrýchlia očkovanie na Slovensku o 40 percent.

Celkovo sú objednané 2 milióny dávok ruskej vakcíny, pričom prvý milión by sa na Slovensko mali dostať v priebehu nasledujúcich dvoch mesiacov.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) potvrdil, že očkovanie vakcínou bude dobrovoľné a bez obmedzenia veku. Začať by sa mohlo najskôr o dva týždne.

 

O nákupe ruskej vakcíny na Facebooku už počas víkendu písal aj predseda SNS Andrej Danko, ktorý to považoval za hotovú vec. Danko sa pochválil, že osobne prispel k tomu, aby Rusko poskytlo Slovensku svoju vakcínu.

Slovenské vojenské lietadlo C-27J Spartan podľa webu flightradar24.com vzlietlo v nedeľu okolo 23.00 nášho času z vojenskej základne Kuchyňa a o necelých päť hodín pristálo na medzinárodnom letisku Šeremetevo v Moskve.

Spartan je nákladné vrtuľové lietadlo, ktoré odvezie maximálne 11 ton nákladu. Doletí do vzdialenosti zhruba 4600 kilometrov. Na prevoz tovaru je oveľa vhodnejší ako niektoré z našich vládnych špeciálov.

Na snímke lietadlo C-27 J Spartan Vzdušných síl Ozbrojených síl SR.
Na snímke lietadlo C-27 J Spartan Vzdušných síl Ozbrojených síl SR. Foto: TASR
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce