03. 03. 2021 08:49 | BRATISLAVA/tvnociny.sk

Vyšetrovanie prípravy vrážd prokurátorov naberá na obrátkach. Obvinili srbského občana

Vyšetrovanie pokročilo aj vďaka tomu, že vo veci vypovedá brat drogového bosa zo Serede Slavomíra Weissa Iľja Weiss.

Prokurátori Peter Šufliarsky a Maroš Žilinka a advokát Daniel Lipšic.
Prokurátori Peter Šufliarsky a Maroš Žilinka a advokát Daniel Lipšic. Foto: koláž TVNOVINY.sk/ TASR

Vyšetrovanie kauzy prípravy vrážd prokurátorov Maroša Žilinku, Petra Šufliarskeho a Daniela Lipšica naberá na obrátkach. Informujú o tom Aktuality.sk, ktorým to potvrdili viaceré zdroje z prostredia justície. Policajný vyšetrovateľ už obvinil srbského občana, na ktorého políciu upozornil brat drogového bosa zo Serede Slavomíra Weissa - Iľja Weiss.

Prokurátor Maroš Žilinka, ale aj jeho deti mali byť prvými plánovanými obeťami skupiny, ktorá stála za vraždou novinára Jána Kuciaka. Vypovedá o tom Zoltán Andruskó, ktorého už Špecializovaný trestný súd v kauze Kuciak odsúdil na 15 rokov väzenia.

Za vykonanie vraždy Žilinku bola ponuka 70-tisíc eur. Andruskó vypovedal, že túto popravu ale na poslednú chvíľu stopol, lebo sa zľakol a spanikáril. Zrejme sa bál, že ho už v tom čase odpočúvala polícia.

Objednávku vraždy prokurátora, ktorý dozoroval viacero prípadov Mariana Kočnera, mal podľa vlastných slov zadať svojmu známemu z Komárna - Dušanovi Kracinovi. Toho polícia na základe Andruskóovej výpovede vypočula ako svedka hneď na začiatku vyšetrovania. Vykĺzol jej však s tvrdením, že v skutočnosti prípravu vraždy neorganizoval a Andruskóa len vodil za nos, aby z neho vytiahol peniaze.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce