03. 03. 2021 17:10 | BRATISLAVA/TV Markíza

Policajti kontrolujú doklady na cestách aj v uliciach. Takto to vyzeralo v stredu

Prísnejšie kontroly sú od stredy (3. marca) aj na štátnych hraniciach.

Kontroly na cestách
Kontroly na cestách Foto: TV Markíza

Zákaz vychádzania sa od stredy (3. marca) sprísňuje. Doklady treba mať pripravené vlastne na každom kroku. V opačnom prípade hrozí, že sa nedostanete do obchodu, práce alebo cez hranice.

Policajti z Rožňavy zastavovali v stredu prvé autá už pred šiestou ráno. Pýtali si občiansky preukaz, platný certifikát a zisťovali aj účel cesty.

Kontroly boli nielen na cestách, ale aj pred veľkými nákupnými centrami. Tie môžu byť po novom otvorené len do 20. hodiny.

 

Rovnako to vyzeralo aj v Bratislave. Potvrdenie od zamestnávateľa a mobil po ruke je podmienkou pri ceste na pracovisko.

Dodržiavanie prísnejších opatrení od stredy kontrolujú vo väčšej miere aj mestskí policajti. Celá kontrola trvala približne 15 až 20 sekúnd.

Prísnejšie kontroly sú od stredy aj na štátnych hraniciach. V Drietomej na hranici s Českou republikou sa kolóny netvorili.

Na frekventovaných ťahoch budú policajti osobnú dopravu kontrolovať 24 hodín. Na menej vyťažených len v určitých hodinách, monitorovať chcú však aj tie uzavreté. Pomáhať im v prípade potreby budú aj vojaci.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce