03. 03. 2021 19:15 | PREŠOV/TV Markíza

Ihrisko v Prešove, ktoré preorali nahnevaní vlastníci, chátra. Mesto im teraz zrušilo nádejné plány

Vytvoriť by tam chceli novú obytnú zónu aj s malým ihriskom.

Zchátrané ihrisko v Prešove
Zchátrané ihrisko v Prešove Foto: TV Markíza

Možno si ešte pamätáte na prípad, keď futbalové ihrisko preorali vlastníci pozemkov. Majitelia boli nahnevaní, že im nikto neplatí nájom. Čas plynul a ihrisko schátralo.

Majitelia lokality by teraz chceli, aby sa tam dali stavať domy. Mesto Prešov o zmene využitia zdevastovaného športoviska nechce ani počuť.

Na futbalové ihrisko v Prešovskej mestskej časti Nižná Šebastová je žalostný pohľad. Bránky dávno zmizli a hracia plocha je zarastená burinou.

Ihrisko protestne rozorali traktorom nespokojní majitelia pozemkov. Ešte z čias socializmu ho totiž bezplatne využívali futbalisti.

Čakali, že ihrisko od nich odkúpi mesto. Neskôr žiadali zmenu využitia lokality, aby pozemky mohli predať ako stavebné. Mestskí poslanci však návrh na poslednú chvíľu v zastupiteľstve z programu stiahli.

Niektorí to už vzdali a svoje parcely predali väčšinovým vlastníkom. Tí teraz mestu navrhujú kompromisné riešenie. Vytvoriť by tam chceli novú obytnú zónu aj s malým ihriskom. Mesto do pripravovaných zmien v územnom pláne tento návrh nezaradilo.

Radnica argumentuje petíciou spred troch rokov, ktorou obyvatelia Nižnej Šebastovej žiadali zachovanie tohto športoviska. No kým sa nenájde investor, ktorý by ho vedel aj využiť, bude zrejme naďalej chátrať.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce