04. 03. 2021 18:42 , článok bol aktualizovaný 04. 03. 2021 19:32 | BRATISLAVA/TVNOVINY

Boris Kollár sa nechal prednostne zaočkovať. Je to papalášizmus, tvrdí poslanec Smeru E. Kaliňák

Kollár sa bráni, že prišla ponuka z ministerstva zdravotníctva a spolu s ďalšími asi dvoma desiatkami poslancov ju využili.

Boris Kollár.
Boris Kollár. Foto: FOTO TASR - Martin Baumann

Predseda NR SR Boris Kollár sa nechal prednostne zaočkovať vakcínou Pfizer. Tvrdí to podpredseda Smeru Erik Kaliňák.

„Asi evidujete, aká je situácia s očkovaním na Slovensku. Vakcín máme nedostatok, preto muselo ministerstvo zdravotníctva vydať prísny zákaz očkovania vakcínou Pfizer nových ľudí. Tento zákaz však zjavne neplatí pre Borisa Kollára, ktorý nemal najmenší problém druhého marca dôjsť do Nemocnice svätého Michala a dať sa zaočkovať prvou dávkou vakcíny Pfizer," uviedol Kaliňák.

Podľa neho neexistuje žiaden legitímny dôvod, prečo to B. Kollárovi bolo umožnené a ide o exemplárny príklad papalášizmu, ktorý nemá čo hľadať na politickej scéne.

Mimochodom, práve 2. marca minister zdravotníctva oznámil, že ruší všetky výnimky a očkovať sa bude striktne podľa veku.

To, že sa dal Boris Kollár zaočkovať, potvrdila podvečer aj jeho hovorkyňa Michaela Jurcová. Podľa jej slov nejde o plošné očkovanie. Očkovaní majú byť iba tí zákonodarcovia, ktorí prejavili záujem na základe predchádzajúcej ponuky Ministerstva zdravotníctva SR. „Vo štvrtok bola zaočkovaná približne desiatka poslancov," dodala Jurcová.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce