05. 03. 2021 07:52 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Na Slovensko mieria snehové zrážky. Pre tieto regióny platia výstrahy

Čakajú nás aj podstatne nižšie teploty.

Muž odpratáva sneh z auta počas hustého sneženia (ilustračná snímka)
Muž odpratáva sneh z auta počas hustého sneženia (ilustračná snímka) Foto: TASR

V nadchádzajúcich hodinách sa na našom území zmení doterajší charakter počasia. To už v noci začal ovplyvňovať studený front, ktorý na Slovensko vráti sneženie aj nízke teploty.

V priebehu ranných hodín v severných kútoch krajiny postupne začína snežiť. Podľa predpovedí by biela pokrývka mohla napadnúť predovšetkým na krajnom severe, kde podľa iMeteo môže dosahovať aj desať centimetrov.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) pri tejto príležitosti vydal výstrahy prvého stupňa pred poľadovicou a snehovými jazykmi a závejmi.

Tie sú v platnosti od piatka (5.3.) desiatej hodiny do sobotňajšej polnoci, týkajú sa Žilinského, Prešovského a severných častí Banskobystrického a Košického kraja.

Výstrahy.
Výstrahy. Foto: shmu.sk
 

Oproti včerajšku však nastala aj teplotná zmena. V porovnaní so štvrtkom sa dnes dočkáme o desať stupňov nižších teplôt.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od -1 do +5 stupňov Celzia. Počas prvého marcového víkendu sa len pozvoľne bude otepľovať.

V sobotu (6.3.) budú denné maximá v rozpätí dvoch až siedmich stupňov Celzia, v závere týždňa sa hranica pozdvihne o dva stupne (+4 až +9).

Cestári upozorňujú na hmlu, zosunutý svah i na riziko poľadovice

Všetky sledované úseky diaľnic, rýchlostných komunikácií, horských priechodov a ciest na Slovensku sú momentálne zjazdné.

Cestári však upozorňujú na niektorých miestach na hmlu, zosunutý svah či na riziko tvorby poľadovice. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk.

V okolí Liptovského Mikuláša a Sliača je pre hmlu znížená dohľadnosť do 100 metrov. Na cestu I/9 za Drietomou smerom do Česka sa zosunul svah, vodiči prejdú striedavo v jednom pruhu. „Na vlhkých a mokrých cestách sa pri nízkych teplotách môže vytvárať poľadovica," varujú cestári.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce