05. 03. 2021 13:31 , článok bol aktualizovaný 05. 03. 2021 15:06 | BRATISLAVA/mm

Mediálne prestrelky v koalícii neutíchajú: Remišovej ostrá reakcia na ministra Naďa

Zároveň vyhlásila, že vo vláde musí prísť k zmene.

Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií Veronika Remišová.
Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií Veronika Remišová. Foto: TASR/Jakub Kotian

Koalícia sa zmieta v kríze. Kým sa zíde širšie predsedníctvo Sme rodina budúcu stredu, na ktoré všetci zainteresovaní čakajú, medzi vládnymi politkmi pokračujú mediálne prekáračky. Najnovšie sa k situácii vyjadrila predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová, ktorá hovorí, že sa v takejto nenormálnej atmosfére nedá vládnuť.

Dokonale to podľa nej ilustruje situácia zo štvrtka, kedy predseda vlády Igor Matovič vyzval cez Facebook svojich koaličných partnerov, aby sa vyjadrili k tomu, či má zrušiť kontrakt na dodávku dvoch miliónov ruských vakcín Sputnik V.

„Nie je normálne, aby premiér komunikoval so svojimi koaličnými partnermi cez sociálne siete. Na to máme riadne rokovanie vlády alebo koaličné rady. Ale toto je tá ukážka tej nenormálnosti situácie, ktorá momentálne vládne," vyhlásila Remišová v rádiu Expres.

Následne ostro zareagovala na slová ministra obrany Jaroslava Naďa, ktorý v rozhovore pre Denník N povedal, že je pripravený vládnuť aj vo dvojici, keďže so Sme rodina má OĽANO v parlamente 70 poslancov.

„To v zásade znamená, že je ochotný vládnuť s fašistami, lebo ja si neviem predstaviť, že by ich podporoval Smer alebo Hlas," uviedla Remišová s tým, že takéto výroky považuje za veľké sklamanie.

„Miesto toho, aby si aj oni spravili sebareflexiu, tak radšej budú vládnuť s fašistami. A v zásade im nejde o nič iné len o moc," dodala.

Naď reagoval, že v prípade, ak sa dvaja najmenší koaliční partneri rozhodnú, že chcú „silou-mocou“ odísť, tak OĽANO ostane len to, aby to akceptovalo.

„Nemôžeme ich predsa zviazať. Predčasné voľby nedopustíme. Ale čo to má spoločné s podporou fašistov v parlamente pre zodpovednú vládu, ktorá ostane zodpovedne plniť svoj program a sľub voličom? To jednoducho nie je pravda,“ napísal minister na sociálnej sieti.

„My veríme, že keď sa už aj situácia dostane do nami neželanej podoby menšinovej vlády, tak všetci poslanci budú v parlamente podporovať dobré riešenia pre ľudí. Presne tak, ako to sľúbili pred voľbami,“ doplnil Naď.

Predsedníčka Za ľudí ešte v rádiu vylúčila, že by chcela predčasné voľby, no zároveň podľa nej vláda potrebuje zmenu.

„Ja si ďalšie pokračovanie bez toho, aby prišlo k ďalšej zmene, neviem predstaviť," uzavrela Remišová.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce