05. 03. 2021 17:00 | MARTIN/TV Markíza

Krčmár opakovane porušoval nariadenia a nalieval zákazníkom. Skončil za mrežami

Sudca už rozhodol aj o jeho treste.

Krčmár skončil za mrežami
Krčmár skončil za mrežami Foto: TV Markíza

Pravidlá sú rovnaké pre všetkých, no nie všetci ich dodržujú. V Martine skončili v putách a za mrežami dvaja majitelia pohostinstiev, ktorí nerešpektovali nariadenia štátu a vo svojich prevádzkach nalievali aj napriek mnohým upozorneniam zo strany polície. Dnes jedného z nich uznal sudca vinným.

Hliadky pravidelne upozorňovali 58-ročného muža, majiteľa prevádzky v Martine, aby zatvoril a neposkytoval služby už od minulého roka.

Rovnako, ignorujúc nariadenia, postupovala aj 41-ročná majiteľka prevádzky vo Vrútkach. Otvorené prevádzky bili najviac do očí podnikateľom, ktorí pravidlá dodržujú. Policajti mali denne na stole sťažnosti.

Podnet na trestné oznámenie pre opakované porušovania prišiel zo strany regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

Oboch už obvinili. Majiteľ pohostinstva sa dnes už postavil aj pred sudcu. Ten ho uznal vinným. Uložil mu trest odňatia slobody vo výmere štyri mesiace s podmienečným odkladom na dva roky.

To znamená, že ak by sa majiteľ pohostinstva rozhodol otvoriť prevádzku ešte raz, alebo urobil iný priestupok, trest si odsedí. Obvinený aj prokurátor si nechali čas na podanie odporu, rozsudok nie je ešte právoplatný.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce