08. 03. 2021 10:26 , článok bol aktualizovaný 08. 03. 2021 15:27 | TRENČÍN/Michal Bujna, zg, TASR

Monika Jankovská zostáva hospitalizovaná na psychiatrii

Jej zdravotný stav je naďalej zlý.

Monika Jankovská.
Monika Jankovská. Foto: TASR
Mediační a probační úradníci pred trenčianskou psychiatrickou klinikou, kde je hospitalizovaná Monika Jankovská.
Monitorovací náramok.
Monika Jankovská.

Monika Jankovská zostáva hospitalizovaná na psychiatrii vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne. Jej zdravotný stav je naďalej zlý a vyžaduje si hospitalizáciu. Po pondelkovej (8. 3.) návšteve svojej klientky o tom informoval jej obhajca Peter Erdős.

„Jej zdravotný stav je nemenný, je zlý a je v takom rozsahu, že vyžaduje stále hospitalizáciu. Uvidíme časom, akým spôsobom sa to bude vyvíjať a dokedy bude potrebovať ústavnú starostlivosť alebo inú formu zdravotnej starostlivosti,“ priblížil Erdős.

 Monika Jankovská je "voľná". Súd rozhodol, že nepôjde do väzby

Za obvinenou prišli, krátko pred 11.00 h, probační a mediační úradníci, ktorí jej nasadili monitorovací náramok.

O prepustení v nedeľu (7.3.) vo večerných hodinách rozhodol trenčiansky súd, ale prokurátor podal sťažnosť. Rozhodovať o nej bude o týždeň, v pondelok (15. 3.), trnavský krajský súd. Erdős nedokáže odhadnúť, či zdravotný stav jeho klientky umožní jej účasť na súde.

Jankovská sa psychicky zrútila po tom, ako ju vo štvrtok (4. 3.) po prepustení z väzby zo strany Najvyššieho súdu SR na slobodu opätovne zadržali. Obvinená je v akciách Búrka a Víchrica. Zadržanie súviselo s kauzou prevodu trenčianskeho baru Fatima.

Reportáž spracoval Michal Bujna.

 


VIAC Z Domáce