08. 03. 2021 17:00 | KOMÁRNO/TV Markíza

Robotníci mali opraviť strechu a vrátiť sa k rodinám. Namiesto toho ich ratovali záchranári

Oboch mužov zavalila strecha garáže.

Na robotníkov spadla betónová strecha.
Na robotníkov spadla betónová strecha. Foto: TV Markíza,

V pondelok ráno sa zmenila rutinná práca dvoch robotníkov na záchranu o život, spadla totiž na nich betónová strecha garáže. Zavalených robotníkov počuli ďalší chlapi, ktorí pracovali približne o 20 metrov ďalej.

„Jeden z nich začal kričať: ‚pomoc, pomoc‘, tak sme hneď utekali na pomoc. Myslel som si, že je mŕtvy. Ruiny mal na hlave a na chrbte, nedýchal, nehýbal sa... Potom sa ozval, tak som sa ho opýtal: ‚Vieš sa pohnúť?‘ Pohol sa, chytil som ho za ruky a vytiahol von a počkal som záchranku,“ opusije záchrannú akciu Štefan László.

Pri druhom robotníkovi to také jednoduché nebolo. „Na záchranu druhej osoby sme použili hydraulické vankúše a hydraulické vyslobodzovacie náradie. Obidve osoby komunikovali aj s nami aj s lekármi,“ povedal Tomáš Ženiš, riaditeľ OR HaZZ Komárno.

Policajti okolie domu opáskovali a čakali na pracovníkov inšpektorátu práce. Tí budú zisťovať či robotníci (37, 38) dodržali všetko, čo mali. „Polícia v Komárne okolnosti tohto prípadu vyšetruje ako prečin ublíženia na zdraví,“ priblížila Ranáta Čuháková, hovorkyňa KR PZ Nitra.

Aké zranenia utrpeli robotníci, sa dozviete z reportáže Mareka Šilhavíka.

 


VIAC Z Domáce