08. 03. 2021 19:00 | ŽILINA/TV Markíza

Na severe ukradli defibrilátory. Tieto prístroje pritom zachraňujú ľudské životy

To, že zmizli skoro v rovnakom čase, vraj nebude náhoda.

Na severe Slovenska ukradli dva defibrilátory.
Na severe Slovenska ukradli dva defibrilátory. Foto: TV Markíza,

Kamerové záznamy zachytili zlodeja v kysuckej obci Oščadnica. Externý defibrilátor plánoval spred kultúrneho domu ukradnúť najskôr za bieleho dňa, vyrušil ho však alarm a utiekol. V noci sa tam vrátil znovu a prístroj sa mu už tentoraz podarilo vziať so sebou.

„Zobudil ma telefonát bezpečnostného systému, následne som skontroloval videozáznam a okamžite som volal políciu,“ opisuje zistenie Marián Plevko, starosta obce Oščadnica.

Podľa starostu existujú indície, že to bol ten istý človek. V obci sa vraj podľa záznamov z kamier pohyboval dlhšie. Prístroj tam namontovali iba pred niekoľkými mesiacmi. „Škoda je to nielen finančná, ale aj morálna, pretože tento defibrilátor bol zakúpený z benefičného koncertu, ktorý organizovali telesne postihnutí v našej obci,“ hovorí starosta.

Deň nato sa kradlo aj v Žiline. Špeciálna skrinka s prístrojom, ktorý je voľne dostupný, bola v centre mesta približne tri roky. Prístrojov, ktoré môžu zachrániť život, je síce v Žiline niekoľko, no tento jediný bol na verejnom priestranstve.

Keďže oba prístroje ukradli hneď po sebe, starosta má reálne podozrenie, že to nemusel byť jednotlivec, ale práca organizovanej skupiny.

Viac sa o krádežiach dozviete z reportáže Zuzany Holienčíkovej.

 

Celé Televízne noviny sledujte na markizaplus.sk

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce