08. 03. 2021 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Zakázali cestu na chatu, ale nie dovolenku. Denne sa tak vracajú z cudziny desiatky dovolenkárov

Poslanci, športovci, ale aj celebrity začali cestovať tam, kde to nie je zakázané.

Zakázali cestu na chatu, ale nie dovolenku.
Zakázali cestu na chatu, ale nie dovolenku. Foto: TV Markíza,

Lezie vám už na nervy váš panelový byt a chceli by ste ísť aspoň na chatu? Podľa platnej vyhlášky nemôžete. Cestu na chatu totiž vláda nezahrnula medzi výnimky zo zákazu vychádzania.

„Nechceme dovoliť, aby sa stalo to, že na tých chatách by sa nám zrazu zhromažďovali ľudia z viacerých rodín, veľmi ťažko by sa tomu zabránilo. Je nám to veľmi ľúto, nemôžeme si to dovoliť. Akože kvázi takýmto spôsobom, kto by kontroloval ľudí na chatách, či je tam naozaj tá jedna rodina?“ vysvetlil Marek Krajčí, minister zdravotníctva.

Slováci sa však vynašli, aspoň tí, ktorí na to majú. Poslanci, športovci, ale aj celebrity začali cestovať tam, kde to nie je zakázané, na dovolenky. A tak sa Zanzibar, Dubaj, Maldivy či iné miesta stali ich obľúbenou destináciou.

„Momentálne máme pravidelné lety do Hurghady, Londýna a Štokholmu. Dnes sme mali prílet z Dominikánskej republiky, na palube bolo približne 240 cestujúcich,“ upresnila hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková.

Štát vás nemôže zadržať doma a zakázať vám vycestovať do zahraničia. Môže však sprísniť kontroly a nariadiť štátnu karanténu tak, ako to bolo počas prvej vlny.

Ako to s kontrolami a sprísnením pre dovolenkárov vyzerá, sa dozviete z reportáže Dávida Vida.

 

Celé Televízne noviny sledujte na markizaplus.sk

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce