09. 03. 2021 12:35 , článok bol aktualizovaný 09. 03. 2021 13:56 | BRATISLAVA/TASR

Prezidentka sa stretla s Borisom Kollárom, riešili situáciu v koalícii

Napätie v koalícii vyvolal nákup vakcín Sputnik V.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok prijala predsedu parlamentu a hnutia Sme rodina Borisa Kollára.
Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok prijala predsedu parlamentu a hnutia Sme rodina Borisa Kollára. Foto: Kancelária Prezidenta SR

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok prijala predsedu parlamentu a hnutia Sme rodina Borisa Kollára. Témou stretnutia bola aktuálna situácia v koalícii. Prezidentka o tom informovala na sociálnej sieti.

Hlava štátu trvá na svojom pondelkovom (8. 3.) vyhlásení, informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec. Situácia na Slovensku je podľa nej mimoriadne vážna a je potrebné, aby vládna koalícia vyslala signál, že si to uvedomuje.

„Sebareflexiu a mieru kritiky by mala byť schopná vláda vyvodiť aj voči sebe. Vzhľadom na to, že viaceré koaličné strany si nutnosť sebareflexie uvedomujú, dúfam, že k nej aj dôjde," skonštatovala prezidentka.

„Predseda parlamentu Boris Kollár chcel prioritne pani prezidentke odovzdať kyticu k Medzinárodnému dňu žien," priblížila Kollárova hovorkyňa Michaela Jurcová s tým, že pre pondelkový pracovný program prezidentky museli stretnutie presunúť na utorok.

Napätie v koalícii vyvolal nákup vakcín Sputnik V, ktoré mal vyrokovať premiér Igor Matovič (OĽANO) s ruskou stranou. Koaličné strany SaS a Za ľudí hovoria o rekonštrukcii vlády, pripúšťa ju aj Sme rodina. Koalícia má ďalej rokovať o svojom fungovaní. V stredu (10. 3.) má zasadať predsedníctvo Sme rodina, ako aj klub SaS.

V súvislosti s rekonštrukciou vlády sa spomína okrem výmeny premiéra aj zmena ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO).


VIAC Z Domáce