11. 03. 2021 13:19 | BRATISLAVA/TASR

Komisia finalizuje záverečnú správu v prípade smrti Milana Lučanského

Okrem politikov sú jej súčasťou tiež experti.

Milan Lučanský.
Milan Lučanský. Foto: TASR

Špeciálna komisia zriadená na prešetrenie okolností samovraždy bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského finalizuje záverečnú správu, potvrdil hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla.

Komisia ukončila operatívnu časť svojej kontrolnej činnosti a aktuálne sa finalizuje záverečná správa, ktorá by mala byť v najbližšom čase predložená členom komisie na pripomienky pred jej záverečným schválením," spresnil hovorca.

Bubla doplnil, že v zmysle štatútu komisia zašle hodnotiacu správu po jej prijatí šéfke rezortu  Márii Kolíkovej a generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi.

„Ministerka spravodlivosti zabezpečí zverejnenie záverečnej hodnotiacej správy komisie na webovom sídle ministerstva spravodlivosti a sociálnych sieťach ministerstva spravodlivosti," dodal s tým, že Kolíková bude zároveň informovať médiá o záveroch správy.

Či dostala komisia k dispozícii aj informácie z pitvy, Bubla nekomentoval. „Otázky tykajúce sa prístupu komisie k údajom zo zdravotnej dokumentácie budú zodpovedané v rámci záverečnej správy," podotkol.

Nezávislá kontrolná komisia, ktorá prešetruje okolnosti úmrtia Lučanského i jeho skoršie zranenie oka, má takmer 20 členov. Okrem politikov sú jej súčasťou tiež experti.
Lučanský zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako sa 29. decembra 2020 v Ústave na výkon väzby v Prešove pokúsil o samovraždu.


VIAC Z Domáce