15. 03. 2021 17:00 , článok bol aktualizovaný 15. 03. 2021 17:37 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Milan Krajniak podal demisiu ako gesto pre ukončenie vládnej krízy

Sme rodina nemá žiadne personálne požiadavky na koaličných partnerov.

Minister práce Milan Krajniak.
Minister práce Milan Krajniak. Foto: TASR

Milan Krajniak odstúpil z postu ministra práce. Svoju demisiu už poslal aj prezidentke Zuzane Čaputovej. Krajniak to vníma ako krok na zmiernenie koaličnej krízy a ako gesto, že sú ochotní sa niečoho vzdať.

 

„Musím konštatovať, že cirkus pokračuje,“ vyhlásil Kollár na reakciu strán SaS a Za ľudí. Nepáči sa mu, že koaliční partneri vyzývajú premiéra na demisiu cez médiá. Zopakoval, že kollárovci nemajú žiadne personálne požiadavky pri riešení koaličnej krízy.

Kollár si myslí, že ak Matovič aj Sulík odstúpia, ich konflikt si prenesú do parlamentu a na koaličnú radu. Jedinú cestu vidí v tom, aby sa obaja pomerili a pokračovali vo vládnutí.

„My nemáme žiadne personálne požiadavky, aby niekto odstupoval a nikto nemá požiadavky na nás,“ povedal Kollár s tým, že si vie predstaviť aj trojkoalíciu, ale menšinovú vládu odmieta.

Demisiou ministra práce Milana Krajniaka (Sme rodina) vzniká viac otázok ako odpovedí. Vyhlásila to koaličná SaS s tým, že rekonštrukcia vlády sa začala. „My sme pripravení. Na rade je Igor Matovič," uviedla strana v stanovisku, ktoré poskytol jej hovorca Ondrej Šprlák.

 

 


VIAC Z Domáce