25. 03. 2021 15:14 | BRATISLAVA/TASR

Ústav v súvislosti s úmrtím právnika Ľubomíra Krivočenka nepochybil

Zisťovanie okolnosti úmrtia v nemocnici vyšetrujú samostatne.

Vchod do trenčianskej Nemocnici pre obvinených a odsúdených.
Vchod do trenčianskej Nemocnici pre obvinených a odsúdených. Foto: TASR

Bratislavský ústav na výkon väzby a výkon trestu odňatia slobody v prípade úmrtia obvineného právnika Ľubomíra Krivočenka nepochybil. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytol prokurátor a zastupujúci hovorca bratislavskej krajskej prokuratúry Patrik Hujsa.

V ústave sa vykonala mimoriadna previerka zachovávania zákonnosti. „V rámci vykonanej previerky nebolo v postupe a rozhodnutiach ústavu na výkon väzby a výkon trestu Zboru väzenskej a justičnej stráže Bratislava v súvislosti s infikovaním obvineného JUDr. Ľubomíra K. ochorením COVID-19 zistené žiadne pochybenie alebo rozpor so zákonom č. 221/2006 Z. z. o výkone väzby," uviedol.

Podľa Hujsu sa nezistilo pochybenie alebo rozpor ani s aplikáciou vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva o izolácii osôb pozitívnych na ochorenie COVID-19 a ani s rozkazom generálneho riaditeľa ZVJS. „Zisťovanie okolnosti úmrtia uvedenej osoby v nemocnici v ÚVV Trenčín je predmetom samostatného vyšetrovania, kde dozor vykonáva Okresná prokuratúra Trenčín," spresnil.

Právnik Ľubomír Krivočenko zomrel v závere februára. Väzobne stíhaný bol od minulého roku v kauze Dobytkár. V jeho prípade má ísť o prvé úmrtie v ústavoch na výkon väzby a na výkon trestu odňatia slobody v súvislosti s novým koronavírusom.

 


VIAC Z Domáce