30. 03. 2021 19:38 | BRATISLAVA/TV Markíza

Krajniak hovorí o sebareflexii, v zákulisí sa vynára aj viacero špekulatívnych teórií

Súvisia s jeho blízkym vzťahom s obvineným šéfom SIS Vladimírom Pčolinským.

Minister práce Milan Krajniak.
Minister práce Milan Krajniak. Foto: TASR

Odišiel a už sa nevráti. Exminister práce Milan Krajniak odmieta ministerské kreslo v zrekonštruovanej vláde. Hovorí o sebareflexii, no v zákulisí sa vynára aj viacero špekulatívnych teórií. Súvisia s jeho blízkym vzťahom s obvineným šéfom SIS Vladimírom Pčolinským.

Otázniky vzbudila už samotná demisia Milana Krajniaka. Ministra práce o ňu počas vládnej krízy nikto nežiadal. Dnes už exminister hovoril o politickom geste. V čase jeho demisie to ešte vyzeralo, že sa na ministerstvo môže vrátiť.

Najnovšie je jasné, že očakávania návratu sa nenaplnia. Krajniak definitívne končí a, na rozdiel od Mareka Krajčího, ide o jeho dobrovoľné rozhodnutie. „Keď som podával pred viac ako dvomi týždňami demisiu, tak som ju podával s vedomím, že podávam demisiu a nieže robím divadielko na to, aby som sa mohol o päť minút vrátiť,“ okomentoval svoje rozhodnutie poslanec za Sme rodina.

Na snímke Boris Kollár a Milan Krajniak
Na snímke Boris Kollár a Milan Krajniak Foto: TASR/Jakub Kotian
 

Krajniak patrí medzi najbližších ľudí Borisa Kollára. Ministerstvo viedol bez väčších káuz a v hnutí Sme rodina bol jedným z najviditeľnejších politikov.

Faktom je, že Milan Krajniak ohlásil demisiu iba deň po tom, ako zadržali jeho dlhoročného priateľa Pčolinského. To, že by obe veci súviseli, odmieta. Povedal nám, že počul fámu, že aj jemu zaklepú vyšetrovatelia na dvere.

Platí, že na prípadné vzatie poslanca do väzby musí dať súhlas parlament. Exminister práce ako o svojej náhrade hovorí o Jozefovi Hlinkovi. V minulosti bol asistentom poslankyne Adriany Pčolinskej. Posledný rok strávil Hlinka v poslaneckých laviciach za hnutie Sme rodina - bol práve Krajniakovým náhradníkom, takže posty by si v podstate vymenili.

Viac v reportáži Lukáša Zuzelku.

 

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce