02. 04. 2021 19:22 | BRATISLAVA/TV Markíza

Bývalý funkcionár NAKA tvrdí, že „upratovali“ majetkový profil Lučanského

Policajný generál už ale reagovať na tieto svedectvá nemôže, v decembri spáchal v prešovskej väznici samovraždu.

Milan Mihálik.
Milan Mihálik. Foto: TV Markíza

Jeden z bývalých funkcionárov NAKA prehovoril o tom, ako mali v elitnej jednotke „upratovať" majetkový profil Milana Lučanského. Milan Mihálik sedí vo väzbe pre závažné obvinenia. Vinu síce odmieta, no rozsiahlo vypovedá.

V minulosti pózoval na fotografii s Norbertom Bödörom. Obaja sú za mrežami, každý pre iné obvinenia. Milana Mihálika vyšetrovateľ viní z členstva v zločineckej skupine, ktorej mal šéfovať práve nitriansky oligarcha. Na krku má aj prijímanie úplatku.

Na NAKA Mihálika vypočúvali viackrát. Vo februárovej výpovedi spomínal najmä jedno meno. Bernarda Slobodníka. Aj ten je obvinený v rovnakej kauze, no s policajtmi spolupracuje a rozkrýva aj iné zločiny.

Bernard Slobodník bol Mihálikov šéf na jednotke finančnej polície NAKA. Opísal napríklad to, ako mu mal Slobodník zadať mená istých mužov. Ak sa niektorí z nich dostali do hľadáčika polície, Slobodník mal veci podľa Mihálika vybavovať tak, aby vyšli s čistým štítom alebo si spisy mal stiahnuť k sebe na NAKA.

Vyšetrovateľovi však Mihálik spomenul aj inú záležitosť. Bernard Slobodník mal podľa neho radiť Milanovi Lučanskému pri riešení majetkov. To bol ešte Lučanský šéf inšpekcie.

Či ale Lučanský niečo nakoniec prepisoval, Mihálik povedať nevedel.

Faktom je, že majetky Milana Lučanského vyvolávali rôzne pochybnosti a médiá sa zaujímali o to, ako ich nadobudol. Najčastejšie sa hovorilo o nehnuteľnosti na Floride. Tú vysvetľoval viackrát.

Meno Milana Lučanského spomínajú viacerí obvinení či svedkovia a v rôznych súvislostiach. Naposledy jeho meno vypadlo z úst Kristiána Kádara. Člena najvražednejšieho gangu. Tvrdil, že Lučanský si vypýtal úplatok za stretnutie s ich bosom Ľudovítom Sátorom. Policajný generál už ale reagovať na tieto svedectvá nemôže, v decembri spáchal v prešovskej väznici samovraždu.

Pozrite si reportáž Zuzky Ferenčákovej

 

Celé Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.


VIAC Z Domáce