03. 04. 2021 07:00 | KOMÁRNO/TV Markíza

Bojovať sa mu oplatilo. Po ôsmich rokoch súd uznal, že išlo o nutnú obranu

Incident sa stal ešte v roku 2013 pred krčmou v Komárne.

Martinovi sa bojovať oplatilo.
Martinovi sa bojovať oplatilo. Foto: TV Markíza

Dlhých osem rokov tvrdil, že to bola nutná obrana. Napriek svedkom aj kamerovému záznamu ale sudkyňa okresného súdu v Komárne uznala mladého právnika z Komárna vinného z výtržníctva a ublíženia na zdraví. Zvrat nastal až na krajskom súde.

Potýčka medzi dvomi mužmi a Martinom sa začala pri barovom pulte v komárňanskom pohostinstve v roku 2013. Majiteľka po slovnom konflikte dvoch fyzicky zdatnejších mužov vykázala von.

„Počkal som asi 20 minút a chcel som ísť domov. Vtedy som zistil, že ma vonku čakajú títo útočníci. Päť, šesťkrát sa ma snažili udrieť a niekoľkokrát sa im to aj podarilo. Raz mi odleteli okuliare," spomínal Martin.

Keď sa to z Martinovho pohľadu stupňovalo, použil obranný prostriedok s náplňou z čili papričiek. Možné sú dva výstrely, ktoré paralyzujú útočníka na 45 minút.

Bral to ako nutnú obranu. Napriek dôkazom a aj v jeho prospech zmenenému znaleckému posudku, ktorý znalec opravil po odvysielaní našej reportáže okresný súd rozhodol, že Martin je vinný z výtržníctva a ublíženia na zdraví. S týmto rozhodnutím ale nesúhlasil krajský súd v Nitre.

„Splnil všetky zákonné podmienky na to, aby mohol krajský súd konštatovať, že išlo z jeho strany o nutnú obranu voči pretrvávajúcemu útoku dvoch osôb nachádzajúcich sa pod vplyvom alkoholu," konštatovala Patrícia Mišovič, hovorkyňa Krajského súdu v Nitre.

Bojovať sa mu teda oplatilo. Týmto to ale preňho nekončí. „Budem pokračovať a budem sa domáhať svojich práv," dodáva Martin.

Osem rokov života nejakého mladého človeka a ešte k tomu aj právnika niečo stojí.

Viac v reportáži

 

Celé Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce