04. 04. 2021 19:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Aj premiér Heger má svojho straníckeho šéfa. Čaká OĽaNO osud Smeru?

Poslanecký klub sľubuje jednotu.

Minister financií Igor Matovič a premiér Eduard Heger.
Minister financií Igor Matovič a premiér Eduard Heger. Foto: Kancelária Prezidenta SR

Dvaja lídri, každý inej povahy. Ostro vystupujúceho Igora Matoviča vystriedal na úrade vlády zmierlivejší Eduard Heger. Nový premiér dostal pri odovzdaní žezla podporu svojho straníckeho šéfa.

„Nebojte sa, dobre bude a Edovi určite môžete veriť,“ napísal Matovič na Facebook po rekonštrukcii vlády.

Nápad vymenovať nového premiéra nevyvolal v OĽaNO všeobecné nadšenie. Niekoľko poslancov napísalo protestný list, že bez Igora Matoviča na čele vlády nebudú koalíciu ďalej podporovať. Potom si vraj v hnutí vyjasnili ďalšie smerovanie.

„Celý poslanecký klub je jednotný, všetkých 53 ľudí stojí za novou vládou Eduarda Hegera,“ povedal predseda klubu Michal Šípoš.

Viacerí poslanci potvrdili, že si vydiskutovali názory na klube a novú vládu budú podporovať. Situáciu, keď lídra vystriedala jeho stranícka dvojka, sme už na Slovensku mali. Petrovi Pellegrinimu sa časom podarilo vyjsť z Ficovho tieňa, založil si vlastnú stranu a mesiace sa drží na čele prieskumov.

Matovič ako predseda strany bude mať zrejme hlavné slovo na koaličných radách. Poslanec za OĽaNO Tomáš Šudík v tom problém nevidí, že pretože Heger a Matovič sa podľa neho poznajú veľmi dlho a verí, že budú spolu vychádzať dobre.

Postoj Igora Matoviča nepoznáme, od začiatku koaličnej krízy na novinárske otázky neodpovedá.

Téme sa venovali Martin Prôčka a Gabriela Kajtárová:

 

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.


VIAC Z Domáce