07. 04. 2021 13:01 , článok bol aktualizovaný 07. 04. 2021 13:20 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Milan Krajniak by mal byť opäť ministrom práce

S nomináciou súhlasil aj premiér.

Milan Krajniak.
Milan Krajniak. Foto: TASR

Milan Krajniak by sa mal opäť stať ministrom práce. Oznámil to Boris Kollár s tým, že ho v hnutí Sme rodina prehovorili. Hnutie pôvodne na tento post nominovalo Jozefa Hlinku, ale hlava štátu mala voči nemu výhrady.

„Prehovorili sme bývalého ministra Krajniaka napriek jeho veľkému zdráhaniu. Bolo to asi najrozumnejšie riešenie z našej strany. Po debate u prezidentky, aj keď sme tam došli s inými menami, sme sa dohodli konsenzom, že dáme návrh za našu stranu premiérovi Hegerovi, že by sme toto ministerstvo opäť obsadili Milanom Krajniakom," povedal Kollár s tým, že Heger návrh akceptoval.

 

S jeho nomináciou súhlasil aj premiér Eduard Heger, prezidentka by ho mala vymenovať v piatok.

Heger uvítal Krajniakovu nomináciu a teší ho, že ponuku napokon zobral. Pripomenul, že ešte ako minister financií úzko spolupracoval s jeho rezortom a teší sa na ďalšiu spoluprácu.

Krajniak zastával tento post aj vo vláde Igora Matoviča na základe koaličnej dohody, ale počas koaličnej krízy podal demisiu. Bol jedným z dvoch ministrov, ktorí sa na svoje posty po rekonštrukcii vlády nevrátili. Druhým bole Marek Krajčí.

Sme rodina po Hlinkovom odmietnutí uvažovalo o výmene rezortu práce za pôdohospodárstvo. O tejto možnosti hovoril ešte v nedeľu (4. 4. ) Kollár.

Nový šéf SIS

Kollár pred novinármi potvrdil, že s Hegerom budú  na budúci týždeň diskutovať aj o novom šéfovi Slovenskej informačnej služby.

Miesto podľa koaličnej dohody patrí Sme rodina a v hnutí hľadajú náhradníka za Vladimíra Pčolinského. Ten sa vzdal funkcie po tom, čo ho zadržala NAKA a sudca ŠTS poslal do väzby pre obvinenie z brania úplatku.

Boris Kollár a Eduard Heger.
Boris Kollár a Eduard Heger. Foto: TASR
 

Poznamenal, že sa téme venovali i s prezidentkou Čaputovou. Tá by podľa jeho slov na poste uvítala profesionála. Kollár verí, že takéto meno s premiérom nájdu. „Bude profesionál a človek z útrob SIS," konštatoval Kollár.

 V súvislosti so šéfom SIS budú podľa Hegerových slov debatovať s Kollárom, aby našli človeka, „s ktorým budeme všetci spokojní a ktorý bude zastávať funkciu tak, aby to bolo v záujme Slovenska".

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce