07. 04. 2021 17:30 | ŽILINA/TV Markíza

Telo nikdy nenašli, za vraždu však do väzenia pôjde. Vrah sa dozvedel rozsudok po piatich rokoch

Usvedčili ho nepriame dôkazy.

Telo nikdy nenašli, za vraždu však do väzenia pôjde.
Telo nikdy nenašli, za vraždu však do väzenia pôjde. Foto: TV Markíza,

Prípad, aký nemá v histórii nášho súdnictva obdobu. Krajský súd v Žiline poslal za mreže muža za vraždu podnikateľa, ktorého telo sa nikdy nenašlo. A hoci to mohlo na začiatku vyzerať ako dokonalá vražda, páchateľa napokon usvedčilo množstvo nepriamych dôkazov.

Pred piatimi rokmi sa bez stopy stratil kysucký podnikateľ Richard Stehlík. Práve v deň jeho zmiznutia vznikla zmluva o predaji jeho pozemku. To nedalo spávať policajným vyšetrovateľom a neskôr obvinili z vraždy podnikateľovho známeho.

Išlo o skutočne ojedinelý prípad slovenského súdnictva, keď neexistuje telo ako dôkaz, nie je ani svedok tejto vraždy a rovnako tak nie je istý ani motív. Napriek tomu aj druhostupňový súd uznal Petra Kubičku za vinného z vraždy.

Podľa prokurátora je rozsudok víťazstvom spravodlivosti. „Hovorí sa, že telo ako dôkaz je podstatné, ale je viacero prípadov, keď boli dosiahnuté právoplatné odsúdenia vrahov a telo sa nenašlo. Prípadne zmizlo, bolo, napríklad, rozpustené v kyseline,“ povedal prokurátor Matúš Harkabus.

O takomto desivom konci otca je presvedčený aj podnikateľov syn. Jeho otec zmizol v deň, keď Adam maturoval. Rozhodnutie druhostupňového súdu je preňho zadosťučinením.

Čo presne vraha usvedčilo a na koľko rokov poputuje za mreže, sa dozviete z reportáže Mariana Lechana.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce