08. 04. 2021 08:19 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Správa o Lučanského smrti je takmer hotová. Závery zrejme neprekvapia

Vyvracia aj konšpirácie o jeho predchádzajúcom zranení oka.

19_ferencakova_lucansky_tvnoviny.mp4
19_ferencakova_lucansky_tvnoviny.mp4

Správa špeciálnej komisie, ktorá má prešetriť samovraždu obvineného bývalého šéfa polície Milana Lučanského, dostáva v týchto dňoch finálnu podobu. Ministerstvo by ju malo zverejniť v najbližších dňoch. Vyšetrovanie trvalo vyše tri mesiace. Závery väčšinu ľudí zrejme neprekvapia, informuje Sme.sk.

Dokument má 23 strán a podľa portálu potvrdzuje, že k samovražde Lučanskému nikto nenapomáhal. Vyvracia aj konšpirácie o jeho predchádzajúcom zranení oka, že by ho niekto zbil.

Policajného exprezidenta zadržali a obvinili v rámci akcie Judáš. Dovedna obvinil vyšetrovateľ NAKA osem osôb. Ide o ľudí, ktorí pôsobili vo vysokých funkciách Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby a Kriminálneho úradu finančnej správy.

Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku zobrala Lučanského a ďalších štyroch ľudí 6. decembra 2020 do väzby. Deň predtým zobrala do väzby dve osoby obvinené v tejto súvislosti. Lučanský bol umiestnený v ústave na výkon väzby v Prešove, kde utrpel spomínaný úraz, o pár dní si siahol na život.

Voči Lučanskému vydal prokurátor ÚŠP 31. decembra uznesenie, ktorým zastavil trestné stíhanie.


VIAC Z Domáce