08. 04. 2021 15:39 , článok bol aktualizovaný 08. 04. 2021 16:16 | BRATISLAVA/TASR

Petra Brhela, z kauzy Mýtnik, prepustili z väzby na slobodu

Zadržali ho v januári v rámci akcie Mýtnik.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

Podnikateľa Petra Brhela prepustili vo štvrtok (8. 4.) na príkaz prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry z väzby na slobodu. Zadržali ho počas akcie Mýtnik.

„Môžeme potvrdiť, že dňa 8. apríla bol obvinený P. B. príkazom prokurátora ÚŠP prepustený z kolúznej väzby, keďže pominuli jej dôvody. V predmetnej trestnej veci naďalej prebieha vyšetrovanie, preto ďalšie informácie nie je možné poskytnúť,"potvrdil hovorca generálnej prokuratúry Dalibor Skladan.

Prepustenie potvrdil aj jeho obhajca Michal Mandzák. „Môžem potvrdiť, že môj klient bol dnešného dňa prepustený na slobodu na základe našej žiadosti o prepustenie z väzby. V tejto súvislosti by som rád ocenil postoj dozorového prokurátora ÚŠP Ondreja Repu, ktorý sa zaoberal našou žiadosťou a vzhliadol ju dôvodnou," povedal advokát.

Petra Brhela zadržali 29. januára spoločne s exšéfom finančnej správy Františkom Imreczem, bývalým šéfom IT sekcie finančnej správy Milanom Gregu a konateľkou IT spoločnosti Allexis Janou Rovčaninovou.

Jozef Brhel.
Jozef Brhel. Foto: TASR
 

V rámci akcie bol obvinený aj brat Petra Brhela - Jozef. Štvorica je vo väzbe od 1. februára po rozhodnutí Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Jozef Brhel je vo väzbe od 1. marca.

Obvinenia všetkých zadržaných sa podľa polície týkajú trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupciou.

Na Brhelovo prepustnie upozornila TV Joj.


VIAC Z Domáce