09. 04. 2021 14:01 | BRATISLAVA/TV Markíza

Lipšic zrušil opätovné obvinenie voči Ficovi, ktorý sa zastal Mazureka

Prvé obvinenie zrušil v decembri 2019 Kováčik.

Reprofoto z videa, ktoré zverejnil Robert Fico na sociálnej sieti, na ktorom sa zastal Milana Mazureka.
Reprofoto z videa, ktoré zverejnil Robert Fico na sociálnej sieti, na ktorom sa zastal Milana Mazureka. Foto: Facebook/Robert Fico

Špeciálny prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Daniel Lipšic zrušil opätovné obvinenie predsedovi strany Smer-SD Roberta Fica za jeho výroky na videu zverejnenom na sociálnej sieti na obranu Milana Mazureka . Pre TV Markíza to potvrdil hovorca generálnej prokuratúry Dalibor Skladan.

„K obvineniu R. F. došlo na rovnakom skutkovom základe, ako v decembri 2019 . A to uznesením vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic toto obvinenie z úradnej moci ako nezákonné zrušil postupom podľa § 230, ods. 2, písm. e Trestného poriadku s tým, že v danej veci vykonal úkon podriadeného dozorového prokurátora v zmysle zákona o prokuratúre," napísal Skladan.

 

Fico sa 5. septembra 2019 Mazureka zastal reagujúc na margo jeho právoplatného odsúdenia za hanobenie národa, rasy a presvedčenia, za výroky ktoré odzneli v októbri 2016 v rádiu. Fico následne vo videu na sociálnej sieti reagoval s tým, že povedal (Mazurek - pozn. red.) to, čo si myslí takmer celý národ.

Obvinenie voči Ficovi v decembri 2019 zrušil vtedajší špeciálny prokurátor Dušan Kováčik, ale vyšetrovateľ NAKA ho opäť v tejto veci obvinil.

Protifašistická orientácia strany SMER - SD je úplne jasná a nemenná.

Protifašistická orientácia strany SMER - SD je úplne jasná a nemenná, ale odsúdenie poslanca NR SR za to, že povedal, čo si takmer všetci myslia, je len naháňanie vody na mlyn extrémizmu.

Uverejnil používateľ Robert Fico Štvrtok 5. septembra 2019

Zdroj: Facebook/Robert Fico

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách v deň Mazurekovho rozsudku.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce