09. 04. 2021 19:42 | LEOPOLDOV/TV Markíza

Po rokoch na úteku konečne za mrežami. V Leopoldove zavreli vraha českej podnikateľky

Jej telo sa dodnes nenašlo.

Potoček konečne v Leopoldove.
Potoček konečne v Leopoldove. Foto: TV Markíza,

Slovák, ktorý sa mal podieľať na vražde úspešnej českej podnikateľky, je už vo väzbe. Mareka Potočeka vypátrali a zatkli vlani v Severnom Írsku, kde sa stihol usadiť a založiť si rodinu. Teraz ho čaká súd, na ktorom ho budú stíhať spolu s najznámejším slovenským väzňom Ľubomírom Behanom.

Marek Potoček je muž číslo dva, ktorého policajti podozrievajú z vraždy českej podnikateľky Jany Slobodovej. Jej telo sa dodnes nenašlo. Firma, v ktorej pracovala, ponúkala za akékoľvek informácie výkupné milión českých korún.

Jana Slobodová zmizla ešte 15. júla 2015, nasadla do svojho auta a vydala sa na diaľnicu D8. A práve tam kamery zachytili v jej aute Mareka Potočeka s Ľubomírom Behanom. Šoférovali jej auto, v ktorom iba hodinu pred zmiznutím sedela sama. Polícia sa domnieva, že podnikateľku omráčili a viezli niekam zakopať.

V aute sa mala vraj prebrať, dvojica ju mala následne usmrtiť. Behanovi násilie cudzie nie je. V čase, keď mal zakopať podnikateľku na Slovensku, už bol odsúdený za iné lúpežné prepadnutie.

Marek Potoček sa ukrýval v Severnom Írsku, aj toho však vypátrali. Podľa portálu zoznam.sk ho už eskortovali na Slovensko. Prvostupňový súd už rozhodol o jeho väzobnom stíhaní.

Jeho prevoz na Slovensko bol však komplikovaný. Prečo? Dozviete sa v reportáži Braňa Tomagu.

 

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce