12. 04. 2021 06:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

S festivalmi či väčšími koncertmi sa môžeme aj toto leto rozlúčiť

Ak by pandémia ustúpila, počíta sa iba s podujatiami do tisíc ľudí.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TV Markíza

Na letné festivaly radšej zabudnite. Toto leto bude zrejme podobné ako minulé. Obľúbených interpretov si pozriete len cez obrazovku počítača. Aj keby pandémia výrazne ustúpila, zatiaľ sa počíta len s podujatiami pre maximálne 1 000 ľudí.

Špičkoví hudobníci, tanec pod šírim nebom a spánok v stane. O zábavu na letných festivaloch nás minulý rok okradla pandémia. A tento rok to zrejme bude rovnaké. Pohoda už je definitívne zrušená a dá sa čakať, že ďalšie festivaly budú mať podobný osud.

Keďže festivaly sú v súčasnej situácii prakticky vylúčené, organizátori už môžu začať rátať straty. Na tých najväčších festivaloch budú pohybovať v státisícoch, rovnako ako aj straty z minulého roka. O ich kompenzáciu už žiadali aj štát.

Organizátori teraz využijú čas na prípravu nasledujúcich ročníkov a takisto podujatí, ktorými festivaly nahradia. Nebude to však nič veľké - covid automat totiž aj v zelenej fáze počíta s podujatiami s maximálne 1000 návštevníkmi. Preto sa okrem festivalov zrejme budú rušiť aj väčšie koncerty.

V podobnej situácii ale nie sme sami - festivaly sa rušia po celom svete. Od americkej Coachelly cez britský Glastonbury až po český Colours of Ostrava. Niekde sa však ešte nevzdávajú, podujatia s pár tisíc otestovanými návštevníkmi skúšajú robiť v Holandsku aj Španielsku. Na vyhodnotenie však ešte čakajú.

Viac v reportáži Martina Petra:

 

Celé Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce