14. 04. 2021 11:45 | ZVOLEN/tvnoviny.sk

Nedalo sa nepočuť plač dieťaťa (1) v kočíku. Na lavičke v parku vo Zvolene sedela jeho na mol opitá matka

Žena vraj mala problém komunikovať, popíjala spolu s ďalšími dvoma mužmi.

Opitá matka s kočíkom vo Zvolene.
Opitá matka s kočíkom vo Zvolene. Foto: Mestská polícia Zvolen

Krkavčia matka alebo žena, ktorá potrebuje pomôcť? Matka ročného batoľaťa popíjala v parku, zatiaľ čo jej malý syn plakal v kočíku. Bezstarostné posedávanie trojice dospelých ľudí prerušili až mestskí policajti.

Zvolenskí mestskí policajti sa pri náhodnej kontrole dodržiavania opatrení v Parku Višňovského nestačili čudovať. Okrem toho, že na lavičke si traja ľudia veselo popíjali alkohol, aj keď je to zakázané, sa nedalo nepočuť srdcervúci plač malého dieťaťa v kočíku.

Opitá matka vo Zvolene.
Opitá matka vo Zvolene. Foto: Mestská polícia Zvolen
 

Matka ročného batoľaťa popíjala spolu s ďalšími dvoma mužmi. Podľa našich informácií ide o ženu bez strechy nad hlavou. Dve noci predtým spala v jednej z ubytovní. Matku ani nezaujímalo, že jej dieťa plače.

„Dieťa stále plakalo, nedalo sa utíšiť. Pýtali sme sa, či jedlo, pilo, matka nevedela nám odpovedať,“ uviedol Pavel Popovič z Mestskej polície Zvolen.

Chlapčekovi dali napiť a nakŕmili ho výživou. Matke pre zmenu dali fúkať.

Policajti namerali žene v dychu takmer dve promile alkoholu, zavolali preto záchranku. Tá rozhodla, že matku aj s dieťaťom prevezú do nemocnice na vyšetrenie. O prípad sa bude zaujímať aj sociálny kurátor.

Reportáž do Televíznych novín pripravil redaktor TV Markíza Ľubo Fronko:

 


VIAC Z Domáce